0

جديت ايران براي پيگيري سرنوشت چهار ديپلمات ربوده شده در لبنان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جديت ايران براي پيگيري سرنوشت چهار ديپلمات ربوده شده در لبنان

نسخه چاپي ارسال به دوستان
سفير ايران در بيروت عنوان كرد:
جديت ايران براي پيگيري سرنوشت چهار ديپلمات ربوده شده در لبنان

خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در بيروت پرونده چهار ديپلمات ربوده شده ايراني در لبنان را پرونده‌اي ملي خواند و تصريح كرد كه جمهوري اسلامي نسبت به پيگيري سرنوشت اين چهار نفر جدي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، «جرج كومنينوس» نماينده صليب سرخ جهاني در لبنان ديروز (پنجشنبه) با غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت ديدار و در خصوص زمينه‌هاي مشترك همكاري بين سازمان صليب سرخ جهاني و جمهوري اسلامي ايران گفت‌وگو و تبادل‌نظر كرد.

در اين ديدار ركن‌آبادي با اشاره به اهميت تحولات منطقه و ضرورت فعال‌تر شدن صليب سرخ جهاني در امور بشردوستانه و كمك رساني، از امدادرساني و برنامه‌هاي در حال اجراي صليب سرخ جهاني در ليبي، بحرين، فلسطين و ساير نقاط بحراني منطقه تقدير و تشكر كرد.

وي موضوع ربايش چهار ديپلمات ايراني در سال 1982 در لبنان را خاطرنشان كرد و گفت: اين پرونده براي ملت و دولت ايران يك پرونده ملي است و در پيگيري آن تا تعيين نهايي سرنوشت اين عزيزان جدي هستيم.

ركن‌آبادي با يادآوري نامه دولت وقت لبنان به دبيركل سازمان ملل مبني بر تأييد رسمي ربايش اين چهار ديپلمات در لبنان، اظهار داشت: ما معتقديم كه اين چهار ديپلمات بعد از ربايش در خاك لبنان به فلسطين اشغالي منتقل شده و هم اينك در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي به سر مي‌برند، لذا انتظار داريم كه سازمان ملل و صليب سرخ جهاني در لبنان و فلسطين اشغالي به صورت ويژه موضوع را در دستور كار قرار دهد.

نماينده صليب سرخ جهاني با اشاره به اينكه براساس گفت‌وگوها و ملاقات‌هاي به عمل آمده طي ماه‌هاي گذشته با سفير جمهوري اسلامي ايران در بيروت، اين موضوع را در دستور كار قرار داده، اظهار داشت: صليب سرخ جهاني در پيگيري اين موضوع تا حصول نتيجه نهايي جدي است.
انتهاي پيام/ش

 
 
جمعه 19 فروردین 1390  4:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها