0

مالزی خواستار استفاده از متخصصان ایرانی در مراکز آموزش پزشکی است کوالالامپور

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

مالزی خواستار استفاده از متخصصان ایرانی در مراکز آموزش پزشکی است کوالالامپور

  سر وزیرایالت کداح:   مالزی خواستار استفاده از متخصصان ایرانی در مراکز آموزش پزشکی است   کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : سفیر جمهوری اسلامی ایران در سفر یک روزه به ایالت کداح با مفامات سیاسی، اقتصادی و دانشگاهی ایالتی در شهر آلوستار مرکز ایالت کداح دیدار و گفتگو کرد.  

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی در دیدار با عزیزان عبدالرزاق سروزیر ایالت کداح بر گسترش ارتباطات استانی میان ایالت یاد شده و استان های کشورمان تاکید کرد.

وی در این دیدار خواستار بهره گیری از ظرفیت های بالقوه مالزی و ایران در جهت توسعه اقتصادی و پیشرفت و رفاه مردم دو کشور شد.

عبدالرزاق پیشرفت اقتصادی و توسعه اجتماعی و فرهنگی مالزی و ایالت کداح را سرلوحه اهداف خود برشمرد و خواستار جذب سرمایه گذاری خارجی جهت افزایش سرعت پیشرفت ایالت شد.

وی جمهوری اسلامی ایران را کشور دوست و مورد علاقه مالزی برشمرد و خواستار توسعه مبادلات تجاری و استفاده از نیروی انسانی ماهر کشورمان در مراکز آموزشی پزشکی ایالت شد.

زاهدی همچنین در جلسه توجیهی سازمان برنامه ریزی ایالتی و دانشگاه انسانیت کداح شرکت کرد و ضمن آگاهی از ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و علمی این ایالت، گزارشی از پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف ارائه داد.

ایالت کداح با 2 میلیون جمعیت در شمال مالزی واقع شده و با تایلند هم مرز است.

حسین  منی و انا من حسین

جمعه 19 فروردین 1390  10:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها