0

ميزان بيكاري در زنجان 8.4 درصد است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

ميزان بيكاري در زنجان 8.4 درصد است

خبرگزاري فارس: استاندار زنجان گفت: در حال حاضر ميزان بيكاري در استان زنجان 8.4 درصد است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، محمد رئوفي‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سهم اشتغال استان در سال گذشته 27 هزار و 140 نفر بود كه براي 33 هزار نفر در استان اشتغال ايجاد شد.


وي با بيان اينكه با ايجاد اشتغال براي 33 هزار نفر در استان، سهم اشتغال استان 30 درصد افزايش يافته است، تصريح كرد: برنامه‌ريزهاي مطلوبي در اين زمينه صورت گرفت كه نتايج آن نيز مطلوب بود.


استاندار زنجان برگزاري منظم جلسات كارگروه اشتغال و رسيدگي به مشكلات استان را از مهم‌ترين راهكارها در اين زمينه برشمرد و يادآورشد: در اين كارگروه معضلات و مشكلات فراروي اشتغال استان با اخذ تمهيدات لازم و نظرات كارشناسي بررسي و مورد پيگيري واقع مي‌شود.


وي برگزاري جلسات كار گروه اشتغال سفرهاي شهرستاني از راهكارهاي مهم استان در زمينه حل مشكلات اشتغال شهرستان‌ها عنوان كرد و گفت: در كنار توجه به مشكلات اشتغال استان به مشكلات شهرستان‌ها نيز در اين زمينه در سال گذشته توجه شد.


رئوفي‌نژاد با اعلام اينكه يكي از برنامه‌هاي راهبردي كشور توجه به اشتغال است، تصريح كرد: يكي از تاكيدات رئيس جمهور در سال جديد توجه به اشتغالزايي براي جوانان و افراد بيكار است.


وي با بيان اينكه درطي سال‌هاي 90 و 90، براي 5 ميليون نفر در كشور شغل ايجاد مي‌شود، يادآورشد: در سال 90 براي 2 ميليون و 500 نفر و در سال 91 به همين تعداد شغل در كشور ايجاد مي‌شود.


استاندار زنجان با اشاره به اينكه در سال جاري سهم استان زنجان از ايجاد اشتغال 40 هزار و 400 نفر است، افزود: از همه توان و ظرفيت استان براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي در استان استفاده مي‌شود.


وي از تغيير نوع اشتغال در استان در سال جاري خبرداد و گفت: با حرفه‌آموزي اشتغال به حرفه مورد نظر تسهيلات داده مي‌شود.


رئوفي‌نژاد ادامه داد: در سال جديد اشتغال و تسهيلات به نوع حرفه افراد و متقاضيان داده مي‌شود و ساز و كارهاي حرفه‌آموزي نيز براي افراد متقاضي در قالب ارائه آموزش‌هاي لازم از سوي اداره كل فني و حرفه‌اي استان صورت مي‌گيرد.


وي توجه به مصوبات سفرهاي هئيت دولت به استان را از برنامه‌هاي استان برشمرد و افزود: توجه به اشتغال نيز در قالب مصوبات هئيت دولت نيز از اولويت‌ها محسوب مي‌شود.* سازمان بازرگاني استان عملكرد خوبي در زمينه كنترل بازار داشت


استاندار زنجان در ادامه سخنان خود با بيان اينكه در ايام نوروز كنترل خوبي بر بازار استان صورت گرفت تصريح كرد: در اين زمينه سازمان بازرگاني استان عملكرد مطلوبي از خود نشان داد كه قابل تقدير است.


وي با بيان اينكه در ايام نوروز و پيش از آن نظارت خوبي بر وضعيت و نحوه توزيع كالا در استان از سوي سازمان بازرگاني و دستگاه‌هاي ذي‌ربط انجام شد، افزود: در بحث سلامت بازار نيز اقدامات خوبي در استان زنجان صورت گرفت.


گفتني است، با تلاش سازمان بازرگاني استان امسال در ايام نوروز جو آرامي بر بازار استان حاكم بود و اين سازمان با برگزاري نمايشگاه‌هاي عرضه مستقيم كالا در نقاط مختلف استان نقش مهمي در كنترل بازار ايفا كرد.* مشكلات پتروشيمي و سيمان خمسه برطرف شده است


رئوفي‌نژاد در ادامه سخنان خود در پاسخ به خبرنگار فارس در زمينه مشكلات صنايع پتروشيمي و سيمان خمسه زنجان اظهار داشت: تلاش‌هاي خوبي در اين زمينه در راستاي حل مشكلات اين دو شركت انجام كرفته است.


وي افزود: جلسات متعددي در تهران براي حل مشكلات بانكي اين شركت‌هاي انجام شده كه با رفع آنها اميدواريم كار احداث اين واحدها سرعت گيرد.


استاندار زنجان در ادامه با تقدير از رسانه‌هاي استان در زمينه اطلاع‌رساني مطلوب از فعاليت‌هاي دولت در استان تصريح كرد: در اين زمينه در سال گذشته اقدامات خوبي در استان صورت گرفت.


وي با بيان اينكه در سال گذشته 11 مصاحبه مطبوعاتي برگزار شده است، افزود: تلاش مي‌كنيم در سال جاري نيز مصاحبه‌ها را در حدود هر يك بار يكبار برگزار كنيم.


رئوفي‌نژاد سال 90 را سالي پر كار براي مسئولان استان برشمرد و گفت: بايد تلاش كنيم تا در سال جديد برنامه‌هاي دولت در استان به خوبي پياده شود.


وي با اشاره به تاكيد رئيس جمهور در سفر دور سوم به استان مبني بر تغيير چهره استان تصريح كرد: در اين زمينه نيز بايد مسئولان استان برنامه‌‌ريزي و تلاش كنند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 18 فروردین 1390  3:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها