0

موج جديد اخراج شيعيان از كارشان توسط رژيم منامه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موج جديد اخراج شيعيان از كارشان توسط رژيم منامه

نسخه چاپي ارسال به دوستان
 

خبرگزاري فارس: در ادامه سياست‌هاي رژيم منامه مبني بر از كار بيكار كردن كاركنان شيعي، وزارت بهداشت بحرين امروز پنج شنبه 30 پزشك و پرستار شيعي اين كشور را از كار اخراج كرد.


 

به گزارش فارس به نقل از تلويزيون العالم، رژيم بحرين در ادامه موج از كار بيكار كردن معترضان كه از چند روز پيش آغاز شده است؛ وزارت بهداشت بحرين امروز پنج شنبه 30 پزشك و پرستار شيعي اين كشور را از كار اخراج كرد.

در همين راستا خبرها از بحرين حاكي است وزارت انرژي بحرين كميته‌اي را در شركت دولتي گاز براي اخراج كارمندان شيعه تشكيل داده است.

از سوي ديگر نيروهاي امنيتي بحرين پس از بازداشت شماري از رانندگان تاكسي، خودروهاي آنها را مصادره كردند.

اقدامات امنيتي رژيم بحرين ضد گروه خاصي از مردم اين كشور، درحالي صورت مي‌گيرد كه اقشار مختلف مردم و گروه‌هاي سياسي مخالف بحريني، بارها تاكيد كرده‌اند كه مطالبات آنها فرقه‌اي و يا طايفه‌اي نيست.

بر اساس اين گزارش مسئولان برخي شركت‌هاي بحريني از جمله شركت مخابراتي "بتلكو " ، هواپيمايي الخليج و "ايهبيام ترمينالز " و... از اخراج بيش از 200 نفر از كاركنان خود به علت غيبت در زمان تظاهرات اخير خبر دادند.

جمعيت اسلامي الوفاق بحرين با اشاره به اينكه بيشتر تعليق شدگان را شيعيان تشكيل مي‌دهند، تاكيد كرد كه بيش از 1000 كارگر بحريني به علت شركا در تجمعات اخير از كار بيكار شده‌اند.

سازمان بين‌المللي كار وابسته به سازمان ملل در ژنو نيز با محكوميت اخراج دسته جمعي كارگران در بحرين اعلام كرد كه به زودي كميته‌اي را به منظور رايزني درباره اين موضوع با دولت، كارگران و شركت‌هاي مربوطه راهي منامه خواهد كرد.

در پي اخراج صدها تن از كارگران بحرين از محل كارشان به علت مشاركت در تظاهرات اخير، سنديكاهاي كارگري اين كشور 13 ماه جاري را به عنوان روز اعتصاب عمومي اعلام كردند.

انتهاي پيام/++

 
 
پنج شنبه 18 فروردین 1390  2:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها