0

سفر از قبل اعلام‌ نشده يك مقام نظامي آمريكا به دوشنبه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سفر از قبل اعلام‌ نشده يك مقام نظامي آمريكا به دوشنبه

نسخه چاپي ارسال به دوستان
سفر از قبل اعلام‌ نشده يك مقام نظامي آمريكا به دوشنبه

خبرگزاري فارس: فرمانده گارد ملي ايالت ويرجينياي آمريكا در سفري غيرمنتظره به تاجيكستان با مقامات امنيتي اين كشور بحث و تبادل نظر كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در دوشنبه، خبر اين بازديد غير‌منتظره در حالي رسانه‌اي شد كه دفتر مطبوعاتي كميته حالت‌هاي فوق‌العاده تاجيكستان در اطلاعيه‌اي از ديدار و مذاكرات "دانيل لانگ " فرمانده گارد ملي ايالت ويرجينيا با "حبيب‌الله لطيف‌اف " رئيس اين كميته خبر داد.

به گفته اين منبع در ديدار اين مقام نظامي آمريكا و رئيس كميته حالت‌هاي فوق العاده تاجيكستان كه روز چهارشنبه گذشته صورت گرفت گسترش همكاري در زمينه كمك‌هاي بشري و پيشگيري و واكنش در مقابل حوادث غيرمترقبه و چگونگي انتقال تجارب در اين زمينه تبادل نظر شد.

در اين اطلاعيه آمده‌است كه اين 2 مقام نظامي درباره برگزاري تمرينات مشترك و دوره‌هاي كوتاه‌مدت آموزشي كارمندان واحد‌ها‌ي حالت‌هاي اضطراري تاجيكستان به توافق رسيدند.

همچنين قرار است كه دانيل لانگ در سفر 2 روزه خود به تاجيكستان ضمن بازديد از برخي واحد‌هاي نظامي وابسته به كميته حالت‌هاي فوق‌العاده با زمينه‌هاي فني و سطح آمادگي جسماني كارمندان اين كميته آشنا شود.

قابل ذكر است كه اگر چه آمريكا در گذشته كمك‌هايي‌ را به نهاد‌ها‌ي حالت‌هاي فوق‌العاده تاجيكستان كرده اما براي اولين بار است كه به طور مستقيم يك مقام نظامي آمريكا براي ايجاد زمينه همكاري در بخش حالت‌هاي اضطراري به دوشنبه سفر كرده و با مسئولان اين نهاد تاجيكستان وارد مذاكره شده‌است.

انتهاي پيام/م

 
 
پنج شنبه 18 فروردین 1390  2:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها