0

تشكيل انجمن خيران كتابخانه‌ساز در آمل

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تشكيل انجمن خيران كتابخانه‌ساز در آمل

نسخه
چاپي ارسال به دوستان
رئيس انجمن كتابخانه‌هاي عمومي آمل خبر داد:
تشكيل انجمن خيران كتابخانه‌ساز در آمل

خبرگزاري فارس: رئيس انجمن كتابخانه‌هاي عمومي آمل از تشكيل انجمن خيران كتابخانه‌ساز در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از آمل، محمد بهرستاقي صبح امروز در نشست انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان آمل با بيان اينكه كتابخانه‌هاي عمومي به مجموعه غيردولتي به شمار مي‌رود، يادآور شد: تلاش مي‌شود از وجود خيرين در امر كتابخواني نهايت استفاده شود.


وي با اشاره به اينكه كتابخانه‌هاي عمومي بايد در افق 1404 به توسعه مورد نظر رهبري دست پيدا كنند، يادآور شد: نقشه راه براي دست‌يابي به اين مهم ترسيم شده است.


رئيس انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان آمل با تاكيد بر اينكه براساس افق 1404 در شهرستان آمل بايد 22 كتابخانه وجود داشته باشد، اظهار داشت: تعداد كتابخانه‌هاي عمومي در شهرستان آمل در حال حاضر پنج واحد است.


وي با بيان اينكه شهرستان آمل از حيث فضاي كتابخانه‌اي از ميان 18 شهرستان استان رتبه شانزدهم را دارد، افزود: اين امر نشان‌دهنده كمبود فضاي كتابخانه‌اي در سطح شهرستان است.


مشاور مديركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي استان مازندران نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه يكي از پايه‌هاي مهم شاخص فرهنگي در هر كشور امر كتابخواني است، تصريح كرد: باوجود همه تلاش‌ها و تاكيدات ديني سطح مطالعه در ايران بسيار بسيار پايين‌تر از كشورهاي ديگر است.


جعفرزاده با اعلام اينكه هشتم ارديبهشت ماه همايش خيرين كتابخانه‌ساز در استان برگزار مي‌شود، گفت: بهره‌گيري از توان خيرين در گسترش فضاي كتابخانه‌اي مي‌تواند فقر موجود در اين زمينه را برطرف كند.


جعفرزاده با تاكيد بر اينكه نبايد احداث كتابخانه‌ها به سطح شهرها محدود شود، اظهار داشت: ساخت كتابخانه‌ها در مناطق حاشيه‌اي و روستاها نيز بايد صورت گيرد.


وي در پايان با اشاره به اينكه بر اساس توافقات استاني در روستاهايي كه داراي جمعيت بالايي باشند با اهداي زمين كتابخانه‌ احداث مي‌شود، افزود: توسعه كتابخانه‌هاي روستايي در اين طرح ديده شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 18 فروردین 1390  11:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها