0

تغيير روند در ارائه پروژه هاي دانشگاهي در سال جهاد اقتصادي

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

تغيير روند در ارائه پروژه هاي دانشگاهي در سال جهاد اقتصادي

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: در سال جديد و با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري در راستاي جهاد اقتصادي، دانشگاهيان را موظف مي کنيم تا پروژه هاي مورد نياز کشور را ارائه نمايند.
به گزارش آريا، حجت الاسلام عليرضا سليمي ، با بيان اينکه دانشگاه ها را موظف مي کنيم تا پروژه هاي مورد نياز کشور را تحقق بخشند، تاکيد کرد: با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري در راستاي نامگذاري سال 90 به عنوان "جهاد اقتصادي" ما برخي پروژه ها را تعريف و دانشگاه ها را موظف مي کنيم تا اين پروژه ها را که مور نياز کشور هستند، محقق کنند.
نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در زمينه تجاري سازي علوم در حال برداشتن گام هاي فراوان هستيم، اظهار داشت: در مرحله ديگر به دنبال تبديل فناوري ها به محصولات تجاري هستيم تا در عرصه صادرات علم و کشاورزي بتوانيم براي کشور درآمد زايي کنيم.
سليمي خاطر نشان کرد: در آينده، افق روشن و فضاي گسترده اي را مشاهده مي کنيم و اميد است با درايت دانشجويان بتوانيم به عنوان يک کشور صنعتي تاثير گذار در دنيا مطرح شويم.
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي همچنين در ارتباط با نقشه جامع علمي کشور گفت: با رونمايي از نقشه جامع علمي کشور که به صورت مهندسي تهيه شد نه مجزا و منفک، در سال جاري در عرصه توليد علم و فناوري حرکت مي کنيم.
سليمي با اشاره به تغيير معنا دار هرم تحصيلات تکميلي در سال جاري بيان کرد:بنا داريم هرم اين عرصه را به سمت تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري تغيير معنا داري دهيم.
وي افزود: قطعاً اثرات آن را در آينده اي نه چندان دور در صحنه علمي کشور مشاهده مي کنيم، همانطور که از هم اکنون تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها گوياي بسياري از مسائل است.
 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

پنج شنبه 18 فروردین 1390  12:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها