0

ژنرال آمريكايي: نگران شده ایم،معلوم نيست چه سفرهايي بين ايران و ونزوئلا انجام مي شود؟!

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

ژنرال آمريكايي: نگران شده ایم،معلوم نيست چه سفرهايي بين ايران و ونزوئلا انجام مي شود؟!

يك ژنرال آمريكايي از گسترش روابط ايران با كشورهاي آمريكاي لاتين به ويژه ونزوئلا ابراز نگراني كرد .

به نقل از خبرگزاري فرانسه ژنرال " داگلاس فريزر" فرماندهي جنوبي ارتش آمريكا در نشستي كه روز سه شنبه در كميته نيروهاي مسلح كنگره آمريكا برگزار شد ضمن اعلام اين مساله گفت كه آمريكا با دقت و نگراني فعاليت هاي جمهوري اسلامي را در منطقه آمريكاي لاتين زير نظر دارد .

ژنرال  فریزر با اذعان به اين مساله كه ایران در 5 سال گذشته تعداد سفارتخانه های خود دركشورهاي  آمریکای لاتین را  دو برابر کرده است از اين مساله ابراز نگراني كرد.

اين ژنرال آمريكايي با اشاره به پروازهای هفتگی بین ایران و ونزوئلا و لغو روادید ورود به ونزوئلا،بولیوی و نیکاراگوئه گفت که "نگرانی" اصلی این است که معلوم نیست چه سفرهایی بين ايران و ونزوئلا انجام مي شود!

ژنرال فریزر همچنين با اشاره به اين مساله كه مدركي دال بر فعاليت هاي سازمان هاي مورد حمايت جمهوري اسلامي نظير حزب الله در آمريكاي لاتين وجود ندارد افزود كه واشنگتن همچنان به فعاليت هاي احتمالي گروه هايي چون حزب الله در اين منطقه مظنون بوده و فعاليت هاي احتمالي اين گروه در منطقه را به دقت زير نظر دارد.

اين ژنرال آمريكايي با اذعان به اينكه ایران در حال ساخت مراکز فرهنگی در 17 کشور منطقه آمريكاي لاتين است ، افزود كه نكات ابهام فراواني در توسعه روابط ميان ايران و ونزوئلا وجود دارد.

اين نخستين بار نيست كه مقامات سياسي يا نظامي ايالات متحده آمريكا يا اسراييل از گسترش روابط ايران با كشورهاي واقع در منطقه آمريكاي لاتين ابراز نگراني مي كنند و پيش از اين نيز بارها نسبت به حضور ايران در آمريكاي لاتين و يا گسترش روابط ايران با ونزوئلا هشدار داده اند .

ايران و ونزوئلا هر دو از كشورهاي مخالف بسط نفوذ و سلطه آمريكا در جهان هستند و دو كشور در سال هاي اخير روابط رو به گسترشي داشته اند.

همچنين ايران در سال هاي اخير روابط خود با كشورهايي چون بوليوي ، برزيل اكوادور و نيكاراگوئه را نيز گسترش داده است .

آمريكا از ديرباز منطقه آمريكاي لاتين را جزء حيات خلوت و حوزه نفوذ خود تعريف كرده است اما در حال حاضر در بيشتر اين كشورها حكومت هاي چپ مخالف آمريكا بر سر قدرت هستند كه مخالف بسط سلطه واشنگتن در اين منطقه از جهان هستند...../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 17 فروردین 1390  8:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها