0

استاندار گيلان: جايگاه معنوي امام (ره) به نسل جوان شناسانده شود

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

استاندار گيلان: جايگاه معنوي امام (ره) به نسل جوان شناسانده شود

استاندار گيلان:
جايگاه معنوي امام (ره) به نسل جوان شناسانده شود

خبرگزاري فارس: استاندار گيلان گفت: جايگاه معنوي امام راحل بسيار بالاست و اين جايگاه بايد به نسل جوان شناسانده شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، مهدي سعادتي عصر امروز در جلسه ستاد ارتحال امام خميني (ره) در سالن اجتماعات استانداري گيلان با اشاره به وقوع انقلاب اسلامي ايران با رهبري امام خميني (ره) اظهار داشت: امام راحل كاري بزرگ كردند و در بيداري انسان‌ها نقش مهمي داشتند.


وي با بيان اينكه نسل فعلي و آينده كارهاي بزرگ امام (ره) را فراموش نمي‌كنند، افزود: در نظام اسلامي به ويژه در دولت‌هاي نهم و دهم اين امر قوي‌تر شده است.


استاندار گيلان امام‌ (ره)شناسي و پيوند با امام راحل و پيروي از راه ايشان را مورد تاكيد قرار داد و گفت: تفكر و سيره امام (ره) هرگز نبايد از قلب و عمل ما جدا باشد.


سعادتي با اشاره به اينكه نگاه به اين اعتقادات و مقام و منزلت امام راحل يك تكليف است، خاطرنشان كرد: حضور مردم پس از 22 سال از رحلت امام خميني (ره) در مرقد ايشان نشانه‌اي از پيوند مردم با امام (ره)، شهدا و ولايت است.


وي برگزاري مراسم سالگرد امام (ره) و شهدا را موجب بيمه شدن انقلاب اسلامي دانست و بيان داشت: براي نهادينه شدن اين كار تمام دستگاه‌هاي فرهنگي بايد به كيفيت‌بخشي مراسم‌ها توجه كنند.


استاندار گيلان برگزاري مراسم ارتحال امام خميني (ره) به صورت مردمي و عمومي را مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت: برگزاري مردمي اين مراسم بايد پيگيري شود.


وي برپايي باشكوه مراسم ارتحال امام (ره) در شهر و روستاهاي استان با حضور مردم را مهم خواند و افزود: برگزاري مراسم سالگرد نبايد تنها در قالب يك مراسم ساده مد‌نظر قرار گيرد بلكه بايد با نشست‌هاي كاربردي زمينه پرسش و پاسخ از روحيات امام راحل ايجاد شود.


سعادتي با بيان اينكه بايد از روحيات امام راحل زياد گفته شود، اظهار داشت: جايگاه معنوي امام راحل بسيار بالاست و بايد اين جايگاه به نسل جوان شناسانده شود.


وي موضوع تدوين سند توسعه فرهنگي را در اولويت برنامه‌هاي استان عنوان كرد و اظهار داشت: براي امام‌ (ره)شناسي بايد به جايگاه ايشان بيشتر و بهتر از گذشته پرداخته شود.


استاندار گيلان آسيب‌شناسي را يكي از برنامه‌هاي ستاد ارتحال امام (ره) دانست و تصريح كرد: در اعزام زائر به مرقد امام راحل بايد هماهنگي در استقرار كارها صورت گيرد.


وي خاطرنشان كرد: امسال بايد بهتر از سنوات گذشته در اعزام كاروان‌هاي پياده و سواره به مرقد امام راحل اقدام شود و برنامه‌ريزي بهتر صورت گيرد.


سعادتي برنامه‌هاي خاص با كيفيت بالا و دوري از ضعف‌هاي گذشته را از موارد مهم در ستاد ارتحال امام (ره) ذكر كرد و اظهار داشت: امسال گيلان بايد در اين راستا استان نمونه باشد.


معاون هماهنگ كننده سپاه قدس گيلان نيز در اين مراسم گزارشي از نحوه اعزام كاروان‌هاي پياده و سواره مرقد امام (ره) را ارائه داد.


محمد عبدالله‌پور بيان داشت: امسال تلاش مي‌شود تا تعداد زائران به مرقد امام (ره) را مناسب با امكانات افزايش دهيم.


رئيس دفتر نماينده ولي فقيه در گيلان نيز در اين مراسم با تأكيد بر همراهي دستگاه‌ها در اعزام كاروان به مرقد امام (ره) اظهار داشت: همه وظيفه داريم تا از آنچه كه در توان ماست دريغ نكنيم.


مهدي مجرد افزود: بايد بدانيم كه سر سفره امام (ره) و شهدا نشسته‌ايم و اين عزتي كه امروز ملت ايران در جهان پيدا كرده، از بزرگواري و همت بالاي امام راحل است.


وي با بيان اينكه مسئولان نظام همه اسلامي هستند، تصريح كرد: با كمك مسئولان بهترين مجالس را براي بزرگداشت امام (ره) و شهدا برگزار مي‌كنيم.

چهارشنبه 17 فروردین 1390  8:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها