0

راه‌اندازي مركز تحقيقات كار و اشتغال در پارس جنوبي ضروري است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

راه‌اندازي مركز تحقيقات كار و اشتغال در پارس جنوبي ضروري است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير‌كل بازرسي كار وزارت كار و امور اجتماعي:
راه‌اندازي مركز تحقيقات كار و اشتغال در پارس جنوبي ضروري است

خبرگزاري فارس: مدير‌كل بازرسي كار وزارت كار و امور اجتماعي گفت: راه‌اندازي مركز تحقيقات كار و اشتغال در پارس جنوبي ضروري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، محمود اصابتي بعد‌از‌ظهر امروز در نشست با مسئولان منطقه ويژه پارس جنوبي اظهار داشت: پارس جنوبي از مهم‌ترين و بي‌نظيرترين مناطق اقتصادي و صنعتي در كشور بوده و نقش اين منطقه در كاهش نرخ بيكاري بسيار مهم است.


وي افزود: با توجه به احداث فازهاي جديد و آغاز عمليات اجرايي اين فازها، انتظار داريم امسال تعداد زيادي از افراد آماده كار در اين منطقه اشتغال يابند.


اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: بدون ترديد نقش منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در ايجاد اشتغال مولد و تقويت كارآفريني كشور بسيار مهم و برجسته بوده و اين منطقه از توانمندي لازم براي ايجاد بزرگترين مركز تحقيقات و پژوهش كار در كشور برخوردار است.


اصابتي تصريح كرد: با توجه به حجم گسترده و حوزه وسيع عمليات در اين منطقه، ايجاد و راه‌اندازي مركز تحقيقات كار و اشتغال در پارس جنوبي مي‌تواند بسياري از مشكلات كاركنان شاغل در اين منطقه را رفع كند.


وي اضافه كرد: در حال حاضر توسعه صنايع پايين‌دستي در اولويت كار صنعت نفت قرار گرفته و مركز تحقيقات و پژوهش كار مي‌تواند ابزاري مناسب براي انجام مطالعات در حوزه‌هاي شغلي و تقويت منابع انساني لازم براي صنايع پايين‌دستي باشد.


اصابتي ادامه داد: امروز ايران اسلامي در تمام زمينه‌ها و به ويژه در صنعت نفت به پيشرفت‌هاي قابل ‌قبولي رسيده و طبق سند چشم‌انداز 1404 بايد در همه زمينه‌ها حرف اول را در منطقه بزنيم كه با تحولات رخ داده در پارس جنوبي اين مهم دور از دسترس نيست و با همت مضاعف و با تلاش بيشتر مي‌توانيم در اين راستا موفق شويم.


مديركل بازرسي كار وزارت كار و امور اجتماعي يادآور شد: بدون ترديد بحث نيروي انساني در صنعت نفت امري بسيار مهم و تعيين‌كننده است و بحث روابط شغلي بايد براي پيمانكاران و كارفرمايان تشريح شود تا شاهد رشد بيشتر در پارس جنوبي باشيم.


اصابتي بيان داشت: منابع انساني به عنوان محور توسعه شناخته شده و براي تقويت منابع انساني بايد ابزارهاي لازم را در اختيار داشته باشيم و بدون شك حمايت از فعاليت‌هاي در حال انجام در منطقه ويژه پارس، نيازمند يك عزم ملي است كه بحمدالله اين مهم محقق شده است.


مدير‌عامل منطقه ويژه نيز گفت: پارس جنوبي روز به روز در مسير پيشرفت حركت كرده و در سال جاري كه به نام جهاد اقتصادي نامگذاري شده نيز اين امر شتاب بيشتري پيدا مي‌كند.


سيد پيروز موسوي با تأكيد بر لزوم اجراي مصوبه اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي در پارس جنوبي افزود: اين امر در دستور كار منطقه ويژه است و همه شركت‌هاي زيرمجموعه نيز بايد در اين مسير تلاش و فعاليت كنند.

    حمید.bmp

 

 

چهارشنبه 17 فروردین 1390  5:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها