0

توزيع شير يارانه‌اي ادامه دارد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

توزيع شير يارانه‌اي ادامه دارد

4 سناريوي هدفمندي يارانه شير
توزيع شير يارانه‌اي ادامه دارد
جام جم آنلاين: معاون وزير بازرگاني مسئوليت تعيين‌تکليف يارانه شير را به عهده کارگروه طرح تحول اقتصادي دانست و گفت: شير يارانه‌اي در ماه جاري همچنان توزيع مي‌شود.

محمدعلي ضيغمي در گفت و گو با مهر گفت: توزيع شير يارانه‌اي در فروردين ماه جاري نيز با مکانيزم سال گذشته ادامه خواهد يافت و تغييري در آن ايجاد نخواهد شد. بر همين اساس، اين روش ادامه خواهد يافت تا کارگروه تحول اقتصادي تصميم خود مبني بر تعيين روند توزيع يارانه شير به صورت مستقيم يا غيرمستقيم به وزارت بازرگاني ابلاغ کند.

معاون وزير بازرگاني افزود: اگرچه يارانه شير در فروردين ماه هنوز در اختيار وزارت بازرگاني قرار نگرفته است، اما روند توزيع شير يارانه‌اي به روال سابق ادامه دارد و خللي در تامين شير مورد نياز مردم ايجاد نخواهد شد.

وي تصريح کرد: 4 سناريوي احتمالي براي يارانه شير مطرح است که البته اين سناريوها احتمالاتي هستند که پيش‌بيني مي‌شود؛ ولي قطعا تصميم نهايي با کارگروه تحول اقتصادي خواهد بود و هر روشي که اين کارگروه مصوب کند، وزارت بازرگاني از آن تبعيت خواهد کرد.

ضيغمي با اشاره به 4 سناريوي مطروحه در مورد يارانه شير در سال 90 گفت: بر اساس آنچه که قانون هدفمند کردن يارانه‍‌ ها هدفگذاري کرده، يارانه تمامي کالاها بايد ظرف 5 سال هدفمند شود، شير نيز يکي از اين يارانه‌ها است بنابراين ممکن است در سال 90 يارانه شير همانند سابق پرداخت شود و تغييري در آن ايجاد نشود.

وي اظهار داشت: البته ممکن است که يارانه شير به صورت نقدي پرداخت شود و همانند هدفمند کردن يارانه نان، به صورت نقدي در اختيار مردم قرار گيرد.

به گفته معاون وزير بازرگاني، سناريوي سوم اين است که يارانه شير به توليدکنندگان اختصاص يابد و سناريوي چهارم نيز اين است که يارانه، به صورت تلفيقي در اختيار توليدکنندگان و مصرف‌کنندگان قرار گيرد. به هرحال بايد منتظر اعلام نظر کارگروه طرح تحول اقتصادي در اين رابطه بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 17 فروردین 1390  5:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها