0

مجموعه يادماني مولوي شهيد «حسين‌بُر» آماده بهره‌برداري شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مجموعه يادماني مولوي شهيد «حسين‌بُر» آماده بهره‌برداري شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:

خبرگزاري فارس: معاون فني و مهندسي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس از بهره‌برداري مجموعه يادماني مولوي شهيد «فيض‌محمد حسين‌بُر» به مساحت 6 هزار مترمربع در استان سيستان و بلوچستان خبر داد.


 

محمدعلي دانشي‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس به منظور تجليل از مقام شامخ مولوي شهيد «فيض‌محمد حسين‌بُر» از 4 سال گذشته اقدام به طراحي و احداث مجتمع فرهنگي و خدماتي در نقطه صفر مرزي به نام و ياد اين شهيد، كرده است.

وي ادامه داد: مجموعه يادماني مولوي شهيد «فيض‌محمد حسين‌بُر» در روستاي «گُشت» از توابع شهرستان سراوان استان سيستان و بلوچستان، در زميني به مساحت 6 هزار مترمربع واقع در محل شهادت آن شهيد والامقام احداث شده است، كه به زودي به بهره‌برداري خواهد رسيد.

معاون مهندسي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس با بيان اينكه اين يادمان هم‌اكنون داراي 95درصد پيشرفت فيزيكي است، يادآور شد: ساخت مسجد، مجموعه استراحت‌گاهي بين راهي براي مسافران و رانندگان در طول مسير و همچنين پيش‌بيني فضاهاي فرهنگي و خدماتي به مردم شريف منطقه، از ويژگي‌هاي اين يادمان به شمار مي‌رود.

به گزارش توانا، مولوي شهيد «فيض‌محمد حسين‌بُر» از نيروهاي مخلص، انقلابي و ارزشي منطقه جنوب شرق كشور بود؛ وي در قالب فعاليت‌هاي جهادي تعامل سازنده‌اي با مردم منطقه سراوان داشت كه سرانجام دشمنان كوردل و اشرار به كمك منافقين با هدف از بين بردن آثار و بركات انقلاب اسلامي و حذف افراد مؤمن و مؤثر در منطقه سراوان، نسبت به ترور ناجوانمردانه اين مولوي اقدام كردند در حالي كه خون اين مولوي شهيد، مايه فخر و مباهات بيداري مردم منطقه بوده و آنها او را با قوت و قدرت بيشتري ادامه مي‌دهند.
انتهاي پيام/و/3

 
 
چهارشنبه 17 فروردین 1390  2:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها