0

سند تحول آموزش عالي كشور حداكثر تا خردادماه به شوراي انقلاب فرهنگي ارايه مي‌شود

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

سند تحول آموزش عالي كشور حداكثر تا خردادماه به شوراي انقلاب فرهنگي ارايه مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
اختصاصي/

خبرگزاري فارس: مدير كل دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: سند تحول آموزش عالي تا خردادماه آماده شده و به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارايه مي‌شود.


 

رضا عامري مدير كل دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه كميته تحول آموزشي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي فعال است، افزود: بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه بايد تحول آموزشي به وجود آيد، كميته‌ تحول آموزشي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي فعال شد.

وي ادامه داد: در كميته تحول آموزشي شوراي عالي انقلاب فرهنگي كل مباحث آموزشي كشور اعم از آموزش عمومي، آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت مطرح است و هدف اين است كه در حوزه آموزش عالي اسناد تحول آموزشي تدوين شود.

مدير كل دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه به تازگي بحث سند تحول آموزش و پرورش در كميته تحول شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح شده است، گفت: پس از تحول آموزش و پرورش سند تحول آموزش عالي در دستور كار شوراي عالي انقلاب فرهنگي قرار دارد.

وي افزود: بحث سند تحول آموزش عالي در سال 86 در وزات علوم مطرح و به عنوان يك طرح تدوين شد اما به شكل سند تدوين و ارايه نشد.

عامري ادامه داد: وزارت علوم معتقد است كه بايد بخش‌هاي جزئي و اجرايي نيز در سند تحول اين وزارتخانه ديده شود بر همين اساس طرح آمايش سرزمين را به عنوان مكمل طرح تحول اجرا كرديم و اميدواريم بتوانيم خروجي‌ها و نتايج طرح آمايش را بتوانيم در طرح تحول بگنجانيم و سند تحول آموزش عالي را ارائه دهيم.

وي گفت: در حال حاضر شوراي عالي انقلاب فرهنگي از وزارت علوم سند تحول آموزش عالي را خواسته است و وزارت علوم نيز اين سند را طي ماه‌هاي اول سال جاري و حداكثر تا خردادماه تكميل كرده و به شورا ارايه مي‌دهد.
انتهاي پيام/ع

حسین  منی و انا من حسین

چهارشنبه 17 فروردین 1390  1:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها