0

کاهش ماندگاری اساتید در دانشگاههای خوزستان/ کمبود استادان بومی

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

کاهش ماندگاری اساتید در دانشگاههای خوزستان/ کمبود استادان بومی

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: متاسفانه مشکلات خاص استان خوزستان باعث شده تا ماندگاری اعضای هیئت علمی در دانشگاه های خوزستان کاهش یابد و تمایل به جذب بسیار کم است.

حسن مروتی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با مشکلات جذب هیئت علمی در دانشگاه شهید چمران اهواز نیز تاکید کرد: طبق چارت سازمانی توانایی اضافه کردن اعضای هیئت علمی را تا 800 نفر را در این دانشگاه داریم اما با توجه به مشکلاتی که در استان خوزستان از جمله مسائل معیشتی، رفاهی استادان و مشکلات گرما و گردو غبار وجود دارد، ماندگاری و تمایل به استخدام در دانشگاه های استان کم است.

وی افزود: متاسفانه تعداد اعضای هیئت علمی در استان خوزستان هیچ سالی از 50 نفر تجاوز نکرده است و با این وضعیت امیدوارم بتوانیم برای سال جاری حداقل تا صد عضو هیئت علمی را جذب کنیم. 

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز درارتباط با استادان بومی در استان نیز گفت: میزان استادان بومی استان بسیار محدود است. یکی از علل عدم ماندگاری اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز بومی نبودن استادان است.

مروتی ادامه داد: اگر عضو هیئت علمی بومی در دانشگاه شهید چمران داشتیم اولویت را به دلیل ماندگاری به استادان بومی اختصاص می دادیم، اما در کل اقبال عمومی برای اینکه اساتید جذب استان شوند، کم است. 

به گفته سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز، هم اکنون تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه 534 نفر و نسبت استاد به دانشجو در برخی رشته ها 1به 25 است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که نسبت تعداد استاد به دانشجو در برخی رشته های دیگر از جمله دامپزشکی به 1 به 10 می رسد و تراکم محدودتر است و در رشته ای مثل علوم انسانی این میزان بالاتر و حدود 1 به 40 است.

مروتی با بیان اینکه مسئولان باید کمک کنند تا امکانات رفاهی و امتیازات خاصی برای جذب متخصص در استان بیشتر شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سختی که در استان خوزستان وجود دارد، کمک و توجه مسئولان می تواند ماندگاری و جذب اعضای هیئت علمی را در دانشگاه های این استان بیشتر کند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 16 فروردین 1390  10:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها