0

از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید

 
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید

از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید

این بار میخواهیم یک ترفند جالب را به شما آموزش دهیم که به وسیله آن میتوانید از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید. به عبارتی خودتان یک CPU Meter بسازید. کارکرد این میزان سنج به این علت است که شما میتوانید با استفاده از آن پی به مشکلات سیستمی خود ببرید. این مشکل میتواند از جانب یک سخت افزار باشد یا یک نرم افزار. همین طور میتوانید پی به این موضوع ببرید که برنامه های در حال اجرا چه مقدار از گنجایش CPU شما را اشغال کرده اند.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا با فشردن سه کلید Ctrl+Alt+Delete برنامه Task Manager را اجرا کنید. در منوی Options تیک کنار عبارت Hide When Minimized را فعال کنید و برنامه را ببندید.
سپس از طریق منوی Start وارد Search شوید.
حالا عبارت taskmgr.exe را جستجو کنید (در قسمت All Files and Folders).
بعد از یافتن، روی آن راست کلیک کرده و وارد قسمت Send To شده و گزینه (Desktop (Create Shortcut را انتخاب کنید.
سپس روی آیکن Shortcut to taskmgr که روی Desktop قرار دارد راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
در همان منوی Shortcut عبارت Run را یافته (بالای Comment) و سپس از لیست کشویی روبه روی آن عبارت Minimized را انتخاب کرده و کلیدهای Apply و بعد Ok را بفشارید.
حالا نام Shortcut خود را از طریق راست کلیک کردن روی آن و انتخاب گزینه Rename تغییر دهید. مثلا نامی مثل CPU Meter را برایش انتخاب کنید. بعد از این کار روی Shortcut خود کلیک کرده و بعد گزینه Cut را انتخاب کنید.
سپس (ترفندستان) روی دکمه Start راست کلیک کرده و بعد گزینه Open All Users را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز میشود وارد پوشه Programs و بعد Startup شوید. در آنجا راست کلیک کرده و گزینه Paste را انتخاب کنید تا Shortcut شما در این محل قرار گیرد.
حالا سیستم را یک بار Restart کنید.
بعد از این کار با هر بار راه اندازی سیستم آن آیکن کوچک سبز رنگ در System Tray شما ظاهر خواهد شد و شما میتوانید از آن استفاده کنید.
برای یافتن اطلاعات جزئی تر و دقیق تر در مورد CPU میتوانید روی این آیکن سبز رنگ دوبار کلیک کرده و سپس وارد زیر مجموعه Performance شده و آنجا موارد را بررسی کنید (حتی درمورد RAM و زمان KERNEL). برای دیدن زمان درگیری KERNEL کافی است از منوی View تیک کنار عبارت Show KERNEL Times را فعال کنید. با این کار در قسمت CPU Usage History یک نمودار قرمز رنگ نیز ظاهر میشود که مربوط به این مورد است.

وب سایت ترفندستان، وب سایت P30World

سه شنبه 16 فروردین 1390  1:50 PM
تشکرات از این پست
nori200
nori200
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 1294
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید

<p><br /> &nbsp;</p> <div class="f_quote"><b>نقل قول mohamadsh74 </b><br /> <table width="100%" align="right"> <tbody> <tr> <td> <p class="strong" align="right">از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید</p> </td> </tr> <tr> <td class="td"> <p align="right">این بار میخواهیم یک ترفند جالب را به شما آموزش دهیم که به وسیله آن میتوانید از میزان کارکرد CPU خودتان در هر لحظه آگاه شوید. به عبارتی خودتان یک CPU Meter بسازید. کارکرد این میزان سنج به این علت است که شما میتوانید با استفاده از آن پی به مشکلات سیستمی خود ببرید. این مشکل میتواند از جانب یک سخت افزار باشد یا یک نرم افزار. همین طور میتوانید پی به این موضوع ببرید که برنامه های در حال اجرا چه مقدار از گنجایش CPU شما را اشغال کرده اند.</p> <p class="p1" align="right">برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:</p> <p align="right">ابتدا با فشردن سه کلید Ctrl+Alt+Delete برنامه Task Manager را اجرا کنید. در منوی Options تیک کنار عبارت Hide When Minimized را فعال کنید و برنامه را ببندید. <br /> سپس از طریق منوی Start وارد Search شوید. <br /> حالا عبارت taskmgr.exe را جستجو کنید (در قسمت All Files and Folders). <br /> بعد از یافتن، روی آن راست کلیک کرده و وارد قسمت Send To شده و گزینه (Desktop (Create Shortcut را انتخاب کنید. <br /> سپس روی آیکن Shortcut to taskmgr که روی Desktop قرار دارد راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. <br /> در همان منوی Shortcut عبارت Run را یافته (بالای Comment) و سپس از لیست کشویی روبه روی آن عبارت Minimized را انتخاب کرده و کلیدهای Apply و بعد Ok را بفشارید. <br /> حالا نام Shortcut خود را از طریق راست کلیک کردن روی آن و انتخاب گزینه Rename تغییر دهید. مثلا نامی مثل CPU Meter را برایش انتخاب کنید. بعد از این کار روی Shortcut خود کلیک کرده و بعد گزینه Cut را انتخاب کنید. <br /> سپس (ترفندستان) روی دکمه Start راست کلیک کرده و بعد گزینه Open All Users را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز میشود وارد پوشه Programs و بعد Startup شوید. در آنجا راست کلیک کرده و گزینه Paste را انتخاب کنید تا Shortcut شما در این محل قرار گیرد. <br /> حالا سیستم را یک بار Restart کنید. <br /> بعد از این کار با هر بار راه اندازی سیستم آن آیکن کوچک سبز رنگ در System Tray شما ظاهر خواهد شد و شما میتوانید از آن استفاده کنید. <br /> برای یافتن اطلاعات جزئی تر و دقیق تر در مورد CPU میتوانید روی این آیکن سبز رنگ دوبار کلیک کرده و سپس وارد زیر مجموعه Performance شده و آنجا موارد را بررسی کنید (حتی درمورد RAM و زمان KERNEL). برای دیدن زمان درگیری KERNEL کافی است از منوی View تیک کنار عبارت Show KERNEL Times را فعال کنید. با این کار در قسمت CPU Usage History یک نمودار قرمز رنگ نیز ظاهر میشود که مربوط به این مورد است.</p> <p class="p_zam" align="right">وب سایت ترفندستان، وب سایت P30World</p> <p class="p_zam" align="right">دوست عزیز فقط به زدن پست تکیه نکنید</p> </td> </tr> </tbody> </table> </div> <p><br /> &nbsp;</p>

فکرکنم اشباهی رخ داده

راسخون امید به زندگی

سه شنبه 16 فروردین 1390  2:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها