0

استفاده از فيلترهاي نانويي در ايجاد اتاق‌هاي تميز

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

استفاده از فيلترهاي نانويي در ايجاد اتاق‌هاي تميز

 اتاق‌هاي تميز كه با هدف كنترل نفوذ ذرات در يك بخش ايجاد مي‌شوند و نقش حياتي در تحقيقات بيوتكنولوژي و بيلولوژيكي در حوزه كشاورزي و صنايع غذايي دارند، مي‌توانند از فيلترهايي كه با استفاده از فناوري نانو بهبود پيدا كرده‌اند، استفاده كنند.
اين فيلترها به دليل منافذ بسيار ريز و نانوكاتاليست‌هاي نشانده شده روي سطح خود، كنترل نفوذ ذرات و سطح استريليزاسيون را بالا برده و شرايط محيطي را براي ايجاد يك CleanRoom واقعي ايجاد مي‌كنند.
شركت آمريكايي Argonide‌ تكنولوژي به نام NanoCeram در حوزه تصفيه آب دارد، مشابه اين تكنولوژي، تكنولوژي به نام AirPACTM دارد كه حاوي ذرات ريز كربن فعال معلق در نانوآلومينا است. در اين فناوري به دليل منافذ بسيار ريز سطح آن براي حذف كلر و ديگر گازهاي مضر راندان بالايي دارد در نتيجه اين فيلتر شيميايي - بيولوژيكي قادر است گازهاي متفاوتي را با راندمان بالايي جذب كند كه در ايجاد فضاي لازم براي اتاق تميز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

*‌استفاده از فناوري نانو براي توليد مواد غذايي با خواص فوق‌العاده در طعم، رنگ، بو و مزه
استفاده از نانوكپسول‌هاي حاوي غذاهاي غني شده كه مواد مغذي و آنتي اكسيدانت‌ها را به تدريج به بخش‌هاي خاصي از بدن تحويل مي‌دهند، مي‌تواند علاوه بر اينكه مواد غذايي قديمي را به ذراتي در ابعاد نانو تبديل كند تا در داخل بدن رها شده و به خوبي جذب شوند، ‌با توجه به ذائقه شخص يا با توجه به شرايط دما و PH دهان او، پارامترهاي رنگ، طعم، مزه و بوي غذا را تغيير دهد.
استفاده از اين فناوري تهيه دسته وسيعي از انواع غذاهاي تعاملي و فرآورده‌هاي نوشيدني كه با ذائقه و نيازهاي فردي مصرف‌كننده سازگار باشد و دامنه وسيعي، از نوشيدني‌هاي تغيير رنگ دهنده تا غذاهاي جديد سازگار با حساسيت مصرف‌كننده (يا نيازهاي تغذيه‌اي او) ‌را در برمي‌گيرد.
شركت Krat foods طرح‌هايي براي نوشيدني مبتني بر فناوري نانو ارائه كرده است و در آنها اين ايده را مطرح مي‌كند كه همه افراد يك نوشيدني را بخرند اما هر كس پس از خريدن نوشيدني بتواند رنگ، ‌طعم و غلظت آن را تغيير دهد.
يك شركت صهيونيستي از فناوري ساختارهاي مايع خودآوري نانومقياس (NSSL) براي رسانش مواد غذايي استفاده مي‌كند، اين ذرات به شكل كره‌هاي توخالي كه از چربي ساخته شده و درون آن آب است با قطر حدود 30 نانومتر هستند. مواد خوراكي يا nutraceuticals‌ داراي آب دروني هستند و مي‌توانند براي حمل مواد مختلف مورد استفاده قرار بگيرند، اين ذرات به تركيبات اجازه مي‌دهند كه به راحتي از طريق معده وارد رگ‌هاي خوني شوند‌ بنابراين دسترسي زيستي آنها افزايش مي‌يابد.اين فناوري را در حال حاضر كارخانجات shemen براي رسانش روغن فعال Canola‌وارد بازار كرده‌اند. اين شركت ادعا مي‌كند كه مي‌تواند جذب كلسترول را در كيسه صفرا تا 14درصد كاهش دهد.
شركت آلماني Aquanova فناوري جديد توسعه داده است كه در آن دو ماده فعال را با هم تركيب كرده و در كاهش چربي از طريق نانو حامل‌ها (كره‌هاي تو خالي با قطر 30 نانومتر) استفاده مي‌كند. اين نوآوري مي‌تواند دستيابي جديدي در كنترل وزن باشد. اين شركت در محصول NovaSOL ازكوآنزيم‌هاي Q10 براي كاهش چربي اسيدهاي alpha-lipoic براي رفع گرسنگي استفاده مي‌كند. همچنين اين فناوري براي توليد ويتامين‌هايي مانند SoluE كه از دسته ويتامين‌هاي E‌است و همچنين SoluC كه از دسته ويتامين‌هاي C است، استفاده مي‌شود.
مؤسسه George Weston Foods در استراليا به عنوان يك موسسه غذايي فعاليت دارد و نوعي نان به نام Tip Top UP توليد كرده است كه حاوي روغني از اسيد چرب امگا 3 حاصل از ماهي تن است. اما روغن ماهي تن در داخل ميكروكپسول قرار داده شده است و بنابراين مصرف‌كننده طعم روغن ماهي را حس نمي‌كند و فقط وقتي اين روغن به معده رسيد و كپسول هضم شد، آزاد مي‌شود. چنين فناوري، در مورد ماست و غذاي كودك نيز به كار گرفته شده است.
شركت آمريكايي Senomyx با تجديد‌نظر در چگونگي طعم غذاهاي مختلف، طعم‌هاي غذايي جديدي مانند طعم خامه و دسر ارائه كرده است. محققان اين شركت با استفاده از عيارهاي نانومقياس دريافته‌اند كه كدام يك از سلول‌هاي انسان مزه خاصي را در يك وعده غذايي احساس مي‌كنند. هر سلولي ممكن است تنها يكي از مزه‌هاي تلخي، شوري، شيريني و ترشي را احساس كند. اين شركت با استفاده از اين مفهوم، مجموعه‌اي از طعم‌هاي غذايي تركيبي ارائه كرده است.
شركت چيني shenzhen از فناوري نانو جهت توليد نوعي چاي استفاده مي‌كند كه در آن از ذرات كمتر از 100 نانومتر موسوم به Nanomiling جهت سهولت در آزادسازي اسانس و طعم چاي به كار رفته است‌ علاوه بر اين در اين چاي جذب ويروس‌ها، راديكال‌هاي آزاد، كلسترول‌ و چربي خون، با استفاده از آزادسازي 10 برابر سلنويم، تقويت شده است.

* استفاده از نانوحسگرها در صنايع غذايي دقيق
يكي از محصولات كليدي در حوزه فناوري نانو، حسگرهاي بويايي الكترونيكي (بيني الكترونيكي) و هم خانواده جديدتر آنها حسگرهاي چشايي الكترونيكي (زبان الكترونيكي) هستند. اين وسايل از زبان و بيني انسان تقليد مي‌كنند با اين تفاوت كه نسبت به طعم‌ها و بوهاي ناچيز حساسيت بيشتري دارند.
بيني الكترونيكي آرايه‌اي از حسگرهاي گازي در مقياس نانو است و سطح بالاي نانوذرات اجازه عبور بيشترين گاز ممكن از روي آن‌ها را مي‌دهد. اين فناوري به همراه فناوري تشخيص الگويي، امكان ايجاد يك اثر انگشت ديجيتالي از هر بوي خاص را فراهم مي‌كند.
اين محصولات در آزمايشگاه‌هايي از جلمه NASA‌ براي تشخيص مواد شيميايي در حد ناچيز استفاده شده‌اند‌ اما در حال حاضر در صنايع غذايي جهت كنترل بهترين سطح توليد شده غذاها به كار مي‌روند. اين محصولات همچنين براي تشخيص آلاينده‌ها و تجزيه كيفي و كمي غذا مؤثر هستند. در حال حاضر بعضي شركت‌ها نوعي زبان الكترونيكي را به كار مي‌برند كه شامل آرايه‌‌اي از حسگرهاي مايع (الكترودهاي پوشش داده شده با پليمرهاي هادي) به همراه فناوري تشخيص الگويي است كه قادر به تشخيص طعم‌هاي ويژه از هم است.
از كاربردهاي مهم اين زبان، آزمون چشايي نوشيدني‌ها مانند آب‌ميوه‌ها‌، شير، قهوه، آب معدني و نوشابه‌ها و همچنين توانايي چشيدن مواد شيمايي در حد PPT حسگر چشايي،‌ در بسته‌بندي گوشت قادر به تشخيص اولين نشانه‌هاي فساد مواد غذايي بوده و با تغيير رنگ، فساد ماده غذايي را هشدار مي‌دهد.
نانوباركدهاي توليد شده توسط شركت آمريكايي Nanoplex Technologies مدل مولكولي باركدهاي سنتي است و شامل نانو ذرات فلزي هستند كه اثر انگشت شيميايي قابل شناسايي و خاصي دارند و مي‌توانند از طريق يك ماشين تشخيص داده شوند. اين نوع باركدها مي‌توانند براي حفاظت مارك و ارزيابي غذاهايي كه در حالت عادي نمي‌شود باركدهاي سنتي را روي آنها چسباند، استفاده شود. آنها همچنين براي تشخييص پاتوژن‌ها در غذا مانند E.coli مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

*استفاده از برچسب‌گذاري‌هاي نوين RFID
امروزه بر‌چسب‌گذاري تحت عنوان Radio Frequency Identification) RFID) كه مخفف عبارت برچسب شناسايي با فركانس راديويي مي‌باشد، ساخته شده است. اين برچسب‌ها يك تراشه مدار مجتمع است كه داراي يك مدار راديوي و يك كد شناسايي تعبيه شده در داخل خود‌ هستند. با استفاده از برچسب‌هاي RFID بر روي بسته‌بندي مواد غذايي، صندوقدار مي‌تواند در يك لحظه خريد يك مشتري را كنترل و همچنين اگر هم هر كدام از محصولات،‌ تاريخ مصرفشان گذشته بود به مشتري يادآوري كند. برچسب‌هاي RFID‌ حتي پس از اينكه، بسته محصول غذايي از فروشگاه‌ خارج شود، اطلاعات را به فروشگاه ارسال كنند. اين امر باعث مي‌شود فروشگاه‌داران از رفتار مشتريان با ماده غذايي آگاه شوند.
مزيت برچسب RFID، كوچكي آن است به طوري كه مي‌توان آن را داخل خود محصول و نه روي بسته‌بندي آن را جاسازي كرد. اين برچسب قابليت ذخيره‌سازي اطلاعات بيشتري دارد و از فاصله دور مثلا از روي جعبه‌هاي كارتن يا ساير بسته‌بندي‌ها، هم قابل اسكن است. همچنين تعداد زيادي برچسب را مي‌توان به طور همزمان اسكن كرد. اين برچسب را مي‌توان به گوش حيوان وصل كرد و يا آن را به بدن حيوان تزريق كرد. اندازه كل برچسب حدود يك ذره خاك است.
بنابراين با اين نانوفناوري هر نوع وسيله‌اي را مي‌توان در هر در مكاني به طور خودكار شناسايي كرد. لذا برچسب‌گذاري مواد غذايي با روش ذكر شده فوق به اين معني است كه مي‌توان غذا را تا زمان مصرف از مراحل فراوري گرفته تا مرحله حمل و نقل، و غذاخوري‌ها، قفسه‌ فروشگاه و حتي پس از خريد آن‌ها، توسط مشتريان‌ پايش كرد.
فروشگاه‌داران Wal-Mart در ايالات متحده بر چسب RFID را بر روي بعضي از محصولات خود‌ آزمايش كرده‌اند. فروشگاه‌داران Tesco ‌در پادشاهي انگلستان نيز اين فناوري را بر روي محصولات خود نصب كرده‌اند.
به گزارش فارس، يك نانومتر يعني يك ميلياردم يك متر و در واقع نانو ‌معادل قطر چند اتم‌ است. در فناوري نانو بايد خواص مواد را در مقياس نانو بشناسيم و بدانيم كه هر ماده‌اي در هر اندازه‌اي چه خواصي دارد. همچنين بتوانيم مواد را در آن مقياس توليد كنيم و آن خواص را در كنترل خود داشته باشيم و بتوانيم از آن‌ها استفاده كنيم و موادي با كاركرد جديد بسازيم كه به مجموعه اين فعاليت‌ها فناوري نانو مي‌گوييم.
در بحث نانو به طور روزانه ما شاهد خبرهاي مختلف در حوزه‌هاي مختلف از جمله پزشكي، هوافضا و صنايع ديگر هستيم و از آن ‌جا كه در همه اين بحث‌ها از مواد استفاده مي‌شود، بحث نانو نيز در آن‌ها جايگاه دارد.
نانو در تمامي صنايع تأثيرگذار است و اهميت دارد، همه صنايع در مسير رشد و توسعه خود مجبورند از فناوري نانو استفاده كنند. تاكنون فناوري‌هايي كه بشر در اختيار داشته، در حد ميكرو بوده و با جلو رفتن و پيشرفت‌هاي مختلف به فناوري نانو خواهيم رسيد و صنايع نيز براي رسيدن به اين پيشرفت بايد در اين حوزه فعال شوند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : [email protected]

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

جمعه 14 اسفند 1388  3:44 PM
تشکرات از این پست
tala2207 hojatpoor
دسترسی سریع به انجمن ها