0

تشخيص زودهنگام مننژيت با استفاده از نانوذرات طلا

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تشخيص زودهنگام مننژيت با استفاده از نانوذرات طلا

  يكي از محققان دانشگاه RMIT با استفاده از نانوذرات طلا يك روش تشخيصي براي شناسايي بيماري مرگبار مننژيت meningococcal در مراحل اوليه آن توسعه داده است.

در روشي كه ساپنا تودوكا توسعه داده است، از تغيير ايجاد شده در رنگ محلولي از نانوذرات طلا براي شناسايي حضور DNA متعلق به meningococcal استفاده مي‌شود. تغيير رنگ محلول نانوذرات طلا را مي‌توان با چشم غيرمسلح تشخيص داد و با توسعه بيشترِ اين روش، از آن در تشخيص اين نوع مننژيت در محل حضور بيمار استفاده كرد.
توكودا گفت: اميد است كه در آينده بتوان از اين روش در تشخيص و درمان زود هنگام مننژيت استفاده كرد؛ اين امر در نهايت موجب كاهش تلفات و عوارض ناشي از اين بيماري خواهد شد.
مننژيت meningococcal بيماري است كه به سرعت پيشرفت كرده و در صورت درمان نشدن، مي‌تواند موجب مرگ بيمار شود. حتي در صورت درمان شدن نيز اين بيماري عوارض بسيار شديدي دارد. با تشخيص زودهنگام اين بيماري مي‌توان با ارائه مناسب‌ترين درمان‌ها به بيماران، از مرگ آنها و يا عوارض شديد ناشي از اين بيماري جلوگيري كرد.
تودوكا افزود: به دليل شدت بالاي اين بيماري و رشد بسيار سريع آن و همچنين طبيعت ميان‌رشته‌اي اين تحقيقات، علاقه‌مند به ادامه اين پژوهش بودم. در اين تحقيقات از ويژگي‌هاي غيرمعمول فيزيكي نانوذرات طلا و برهمكنش‌هاي ميان DNA و اين ذرات در توسعه روشي براي تشخيص توالي خاصي از DNA استفاده شده است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : [email protected]

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 12 اسفند 1388  9:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها