0

علت نام‌گذاري راهيان نور

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

علت نام‌گذاري راهيان نور

همزان با ورود كاروان‌هاي راهيان نور نواحي مالك‌ اشتر، شهيد محلاتي و امام خميني (ره) سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ به مناطق عملياتي دفاع مقدس، فرماندهان و مسؤولين اين نواحي در جمع زائران حاضر شدند.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام زحمتكش، مسوول نمايندگي ولي فقيه نواحي سه‌گانه جنوب شرق تهران، ضمن گفتن خداقوت به برگزاركنندان سفر زيارتي راهيان نور، درباره علت نام‌گذاري اين سفر معنوي گفت: سال‌ها قبل عده‌اي از بندگان خوب و صالح خدا براي وصال به معبود از همين مسير عبور كرده و ايام و ساعات و لحظاتي معنوي را در جبهه‌ها حضور يافته تا به عروج الي الله رسيدند. آن‌ها عالم ملك را براي خود كوچك و حقير پنداشتند و چاره‌اي جز توجه به ملكوت در خود نديدند و دانستند جز با عروج محقق نمي‌شود. براي همين است كه پس از 20 سال زائرين به اين سفر نوراني رفته و خاك پاي آن عرشيا را توتياي چشم جان مي‌كنند و روح و تن را مصفا با صفاي ربوبي ايشان مي‌سازند. با سفري چندروزه توشه‌ راه چندين‌ساله عمر را براي خويش فراهم مي‌آورند و گاهي نسل و عشيره خود را براي هميشه بيمه مي‌كنند.

او افزود: آري اين است كه نتيجه اخلاص عمل براي خداوند عامل، كه اين اخلاص كار را براي سالك و به دنبال او يعني انسان‌هاي صالحي كه آرزوي شهادت را دارند، آسان مي‌كند

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 1 فروردین 1390  8:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها