0

حمله غرب به لیبی با پوشش عربی؛ جنگ آمریکا علیه سومین کشور مسلمان

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

حمله غرب به لیبی با پوشش عربی؛ جنگ آمریکا علیه سومین کشور مسلمان

یک روزنامه عرب زبان با پیچیده خواندن نقش آمریکا در تحولات لیبی نوشت : تاکید غرب بر حضور کشورهای عربی در حمله به لیبی تنها با هدف آن است تا حمله واشنگتن به سومین کشور مسلمان بعد از عراق و افغانستان درپس پرده حضور عربی پنهان بماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه الوطن قطر امروز درمقاله ای که به قلم " مازن حماد " یکی از نویسندگان عرب زبان به رشته تحریر درآمده است به نقش آمریکا در تحولات لیبی می پردازد.

دراین مقاله که با عنوان " لیبی و نقش  آمریکا" به چاپ رسیده است می خوانیم سرانجام شورای امنیت سازمان ملل متحد رای به انجام عملیات نظامی علیه قذافی و نیروهایش داد با وجود اینکه این تصمیم با تاخیر اتخاذ، اما با هلهله و شلیک تیر هوایی از سوی انقلابیون در بنغازی همراه شد.

این تصمیم شورای امنیت هرچند که بعد از درخواستهای فراوان عربی و بحث و تبادل نظرهای بسیار گسترده در واشنگتن اتخاد شد، اما سئوالات بسیار مهمی را باقی می گذارد ازجمله اینکه چه کسی عملیات نظامی علیه قذافی را فرماندهی می کند و نقش آمریکا در این عملیات چگونه است و آیا برای جلوگیری از اینکه رژیم لیبی بنغازی را بازپس بگیرد وقتی وجود دارد؟

به نوشته این روزنامه عرب زبان، برخی تحلیلگران براین باورند که تحولات کنونی لیبی جامعه بین الملل را به انتخاب گزینه اعزام نیروهای زمینی به لیبی سوق می دهد و این گزینه ای است که درحال حاضر آمریکایی ها با آن مخالفت می کنند.

" مازن حماد " ادامه می دهد: از سوی دیگر شاهد اصرار غرب به مشارکت کشورهای عربی در عملیات نظامی علیه قذافی و همچنین پرداخت هزینه ها هستیم تا درحقیقت اینگونه به نظر نرسد که آمریکا درصدد جنگ سومی علیه یک کشور مسلمان بعد از عراق و افغانستان است.

نویسنده درپایان این مقاله به این تحلیل روزنامه نیویورک تایمز اشاره می شود که می نویسد: واشنگتن نقش بسیار پیچیده ای در حمله نظامی به لیبی دارد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 29 اسفند 1389  8:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها