0

تلاش بيشتر وزارت نيرو براي تامين نيازمندي‌هاي آب و برق كشور در سال 90

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

تلاش بيشتر وزارت نيرو براي تامين نيازمندي‌هاي آب و برق كشور در سال 90

خبرگزاري فارس: وزير نيرو در پيام نوروزي، از سال 90 به عنوان سال درخشش بيشتر اين وزارتخانه در عرصه هاي مختلف تامين نيازمندي هاي آب و برق مردم ياد كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري وزارت نيرو، در پيام نوروزي مجيد نامجو آمده است: نوروز فصل شكفتن است و سرآغازي ديگر براي نو شدن. حقيقت طبيعت نيز در زيبايي، طراوت و ثمربخشي نهفته است و بهار، اين امكان را در اختيار آن قرار مي دهد تا نو شود و نفس تازه كند. راز نوروز اين سنت كهن و ديرينه ايراني هم، نو شدن و پيوند جاودانه با سرشت انسان ها است تا در پرتو عنايات حق تعالي و در چشمه ايمان، جان و دل خود را شستشو دهند.


به گفته وي، خداوند متعال را از بابت الطاف بي پايانش شاكريم كه سال 89 را در حالي بر ما گذراند كه يك بار ديگر برگ زريني در تاريخ پرافتخار ايران اسلامي به ثبت رسيد، سالي كه اوج اقتدار و شكوفايي علمي، فرهنگي، هنري و اقتصادي را در كارنامه درخشان اين مرز و بوم به تصوير كشاند و با كار مضاعف و همت مضاعف و با گام هايي استوار مسير پر فراز و نشيب ديگري را تا قله افتخار پشت سر گذاشت. اكنون فصل تازه شدن است، شكفتن و استوار حركت كردن.


نامجو افزود: سالي كه گذشت در پرتو عنايات خداوند قادر و در سايه همت و عزم مجدانه كاركنان صديق و مديران سختكوش وزارت نيرو، سالي آكنده از اميد و گشايش فضايي مطلوب و چشم اندازي روشن در قلمرو صنعت آب و برق بود و بخش ديگري از برنامه ها و طرح هاي نوين وزارت نيرو آغاز شد؛ آنگونه كه مي توان شاهد سالي اميد آفرين براي تحقق اهداف مقدس اعتلاي جمهوري اسلامي ايران در سال 90 بود.


وي يادآور شد: در اين سال كشور در راه اجراي تحولي بزرگ در عرصه اقتصادي پيش رفت و گام اول را با قدرت و قوت برداشت. دولت در يك عرصه بسيار گسترده و متنوع از فعاليت ها در مسير اصلاح ساختار اقتصادي قرار گرفت و به فضل الهي، دستاوردهاي ارزشمندي را در اين زمينه كسب كرد كه بدون شك، الگوي بسياري از كشورهاي دنيا خواهد بود و در تاريخ پرافتخار جمهوري اسلامي ايران به ثبت خواهد رسيد.


اين در حالي بود كه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي تلاش كردند تا با اعمال تحريم هاي بدون پايه و اساس، عرصه اقتصادي را بر خدمتگزاران و ملت شريف ايران تنگ كنند، اما دولت به پشتوانه مردم و با اتكا به كار كارشناسي، پروژه عظيم اصلاح ساختار اقتصادي را رقم زد و گام اول قانون هدفمند كردن يارانه ها را برداشت.


به گفته نامجو، وزارت نيرو نيز به عنوان يكي از وزارتخانه هاي خط مقدم اجراي اين قانون، بار ديگر با همت تلاش گران ثابت كرد كه همچون گذشته توانايي قبول بسياري از مسئوليت ها را دارد و اجازه نخواهد داد كه خللي در تامين آب و برق مطمئن و پايدار براي مردم ايجاد شود. در سال 90 هم اين وزارتخانه مصمم است با حضور حكيمانه و مقتدرانه در عرصه اجراي اين قانون، جايگاه شايسته اي در عرصه خدمت به نظام اسلامي كسب كند.


وزير نيرو افزود: در عين حال، مديريت هوشمندانه آب در خشكسالي هاي پي درپي، مديريت برق در تابستان داغ سال جاري با توجه به گرماي بي سابقه جهاني، پيشبرد احداث طرح هاي بزرگي همچون كارون 4، سيمره و گتوند، احداث سدهاي ملي، تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب، توسعه شبكه هاي آبياري و زهكشي، احداث نيروگاه هاي جديد، تسريع بي سابقه در تعميرات نيروگاه ها، اقدام براي واگذاري 35 نيروگاه دولتي، فراخوان استفاده حداكثري از ظرفيت توليد برق خصوصي و راه اندازي سيستم هاي مولد مقياس كوچك، توسعه شبكه انتقال و توزيع، اقدامات وسيع سازه اي و غير سازه اي در زمينه مديريت مصرف آب و به ويژه برق، فراهم كردن زمينه تسريع در اجراي اصل 44 در صنعت، تنها بخشي از اقدامات انجام شده در صنعت آب و برق در سال 89 است كه نشان از عزم جدي و راسخ خدمتگزاران سخت كوش وزارت نيرو در سال همت مضاعف،كار مضاعف دارد.


سال آينده نيز به لطف خدا، سال درخشش بيشتر وزارت نيرو در عرصه هاي مختلف تامين نيازمندي هاي آب و برق مردم خواهد بود و اين وزارتخانه با تكيه بر توان مهندسي و كارشناسي تمامي دلسوزان، در راه اعتلاي اين صنعت تلاش خواهد كرد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 29 اسفند 1389  4:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها