0

محدوديتي براي اعزام به مناطق عملياتي نداريم

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

محدوديتي براي اعزام به مناطق عملياتي نداريم

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه شهرستان كنگان گفت: محدوديتي براي اعزام به مناطق عملياتي نداريم.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، ابراهيم حق‌شناس ظهر امروز در آيين اعزام كاروان اردويي راهيان نور به مناطق عملياتي اظهار داشت: نقش كنگان در دوران دفاع مقدس بسيار چشمگير بوده و رزمندگان دلاور اين شهرستان در بيشتر عمليات‌ها در دفاع مقدس حضوري خوب داشته‌اند.


وي به اهميت اردوهاي راهيان نور اشاره كرد و افزود: تجديد ميثاق با شهدا و بيعت با رهبري در مسير انقلاب از اهداف راهيان نور است و در واقع بازديد از مناطق جنگي به معناي تجليل، تقدير و تاييد رشادت‌هاي رزمندگان دفاع مقدس توسط مردم است.


فرمانده سپاه كنگان خاطرنشان كرد: اعزام كاروان‌هاي راهيان نور كنگان از روز گذشته آغاز شده و تا 12 فروردين سال آينده ادامه خواهد داشت.


حق‌شناس تصريح كرد: علاوه بر دسته‌هاي اعزامي راهيان نور به استان خوزستان، امسال براي نخستين بار 100 نفر از از اقشار مختلف مردم در اردوي دريايي راهيان نور به يادمان دفاع مقدس در خارگ اعزام مي‌شوند.


وي عنوان داشت: بدون ترديد اين سرزمين‌هاي نوراني و مقدس روزگاري صحنه جانبازي بوده و مي‌تواند تجديد خاطره‌اي براي بازديدكنندگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس باشد.


اين مقام مسئول گفت: انتقال فرهنگ شهيد و شهادت به نسل جوان يكي از مهم‌ترين اهداف اين بازديدهاست و در واقع آشنايي با گستردگي دفاع مقدس تنها با روايت اين ارزش به صورت تئوري قابل درك نيست و اين بازديدها بسيار تاثيرگذار است.


حق‌شناس اضافه كرد: با قرار گرفتن استان بوشهر در ليست يادمان‌هاي دفاع مقدس مانند خوزستان، ايلام و كردستان، اين استان براي نخستين بار افتخار ميزباني كاروان‌هاي راهيان نور را دارد.


وي مدت زمان بازديد كاروان‌هاي راهيان نور از مناطق جنگي را چهار روز ذكر كرد و اظهار داشت: كاروان راهيان نور كنگان از مناطق جنگي و عملياتي هشت سال دفاع مقدس از جمله يادمان شلمچه، دهلاويه، يادمان شرق كارون، هويزه، عمليات والفجر 8 و اروند كنار و سه‌راه شهادت كه نماد ايثار و مقاومت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است، بازديد مي‌كنند.


حق‌شناس افزود: دسته‌اي از مردم نيز در قالب كاروان‌هاي غير متمركز به مناطق جنگي اعزام مي‌شوند و اين دسته از مناطق جنگي شوش، دشت‌عباس و سَكّه بازديد مي‌كنند.


وي در مورد محدود بودن ظرفيت كاروان‌هاي راهيان نور خاطرنشان كرد: در حال حاضر هيچ محدوديتي براي اعزام هيچ يك از اقشار مردم وجود ندارد و اگر تا روز قبل از اعزام گروهي تمايل به بازديد از مناطق جنگي داشته باشند با هماهنگي با اين ناحيه وسيله اياب و ذهاب در اختيارشان قرار مي‌گيرد.


فرمانده سپاه كنگان تصريح كرد: برگزاري مراسم معنوي دعاي كميل، دعاي توسل و يادمان شهداي شهرستان كنگان در مناطق عملياتي از برنامه‌هاي اين كاروان‌ها است، ضمن اينكه راويان دفاع مقدس نيز در اين راه ضمن معرفي مناطق عملياتي، خاطرات جنگ را براي آنان بازگو مي‌كنند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 29 اسفند 1389  4:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها