0

چگونه از رپیدباز دانلود سالمی داشته باشیم؟

 
mnamazi
mnamazi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 46
محل سکونت : یزد

چگونه از رپیدباز دانلود سالمی داشته باشیم؟

 

رفع مشکلات دانلود از رپیدباز / بنر از وبلاگ رسمی رپیدباز

خب اول یه توضیح کوچک در مورد سیستم احراز هویت رپیدباز، دانلود از این وبسایت این روزها کمی مشکل شده آن هم بخاطر سیستم تیکت دانلود، به این معنا که شما تا زمانی که به وبسایت اعلام میکنید که من کاربر ثبت شده هستم و این هم یوزرنیم و پسوردم است به شما اجازه دانلود نامحدود زمانی / حجمی و مکانی میدهد ولی زمانی که شما این را به سیستم اعلام نکنید آنها شما را یک کاربر غیرعضو شناسایی و به شما تیکت رایگان میدهند یعنی شما قابلیت Resume و دانلود نامحدود فایلها را نخواهید داشت. زمانی که شما با دانلود منجر قصد دانلود دارید و نمیخواهید که دانلود را مرورگر خود انجام دهید انتقال کوکیها از مرورگر به دانلود منجر و یا ثبت یک کوکی جدید برای دریافت تیکت به عهده دانلود منجر است به این نحو که از شما اطلاعات ورود به سایت رپیدباز را میگیرد و شما را به عنوان کاربر ثبت شده معرفی میکند که نتیجه آن دریافت یک تیکت پرمیوم (ثبت شده) است.
حالا، مشکل اینجاست که تجربه ما شاهد این قضیه است که تنها دانلود منجری که با این سیستم تیکت به خوبی کار میکند Internet Download Manager یا IDM است که یک برنامه غیر رایگان بوده و کاربران ایرانی توانایی خرید لایسنس آنرا ندارند، استفاده از نسخه کرک شده علاوه بر مشکلات فنی که ایجاد میکند خیلی زود توسط نرمافزار شناسایی شده و بقولی دست کاربر را در حنا میگذارد ضمن اینکه خیلی از کاربران از جمله خود من اعتقادی به استفاده از نرمافزارهای کرک شده ندارند. دانلود منجرهای دیگر از جمله FDM، Orbit، FlashGet و … بعد از مدتی پرمیوم بودن لینک را از دست داده و تبدیل به لینکهای رایگانی میشوند که با توجه به نداشتن قابلیت Resume و حجم محدود در ۹۹٫۹۹٪ مواقع دانلود را ناقص رها میکنند. حالا با این سرعتهای ایرانی ۱۰-۱۲ کیلوبایت سختی مساله را درک کنید.حدس من این است که مشکل قاعدتا باید از سیستم احراز هویت رپیدباز بوده و ربطی به نوع دانلود منجر نداشته باشد چرا که سایتهای دیگر مثل هاتفایل، رپیدشر، مگاآپلود و … با استفاده از همین نرمافزارها به راحتی اجازه دانلود پرمیوم را به ما میدهند. بخش پشتیبانی هم ظاهرا انگیزهای برای رفع این مشکل ندارد
برای رفع مشکلاتی که اشاره شد از یک نرمافزار آزاد و رایگان به نام Aria2 استفاده میکنیم که یک دانلود منجر و شتابدهنده قدرتمند و نام آشنا برای کاربران گنو/لینوکس است (توجه کنید که این راهکار موردعلاقه و شخصی من است و ممکن است هر یک از شما راهی برای رفع این مشکل داشته باشید). این نرمافزار که تحت خط فرمان اجرا میشود از پروتکلهای زیادی پشتیبانی کرده و قابلیت احراز هویت سیستمهای تحت وب و ftp را نیز داراست، یعنی چیزی که ما برای دانلودهایمان از رپیدباز به آن احتیاج داریم. ابتدا به وبسایت این پروژه رفته و آخرین نسخه آن را متناسب با سیستمعاملتان دانلود کنید (توضیح: اگر کابر گنو/لینوکس هستید کافیست که در ترمینال خود یک دستور نصب نرمافزار aria2c به سیستم بدهید تا باقی کارها را مدیر بستههایتان انجام دهد)
کاربران گنو/لینوکس این خطها را رد کنند. کاربران مک بعد از دانلود فایل نصاب آنرا نصب کرده و این خطها را رد کنند. کاربران ویندوز به دقت خطوط زیر را مطالعه کنند.
کاربران ویندوز در این مرحله باید فایل فشرده را Extract کنند.
قبل از اینکه مطلب را ادامه دهیم پیشنهاد میکنم برای اینکه از دست محیط نفرتانگیز CMD خلاص شوید و کمی از لذتهای کاربران گنو/لینوکس و مک را تجربه کنید یک خط فرمان استاندارد روی سیستمتان نصب کنید،با استفاده از نرمافزارهایی مثل cygwin و یا mingw. این نرمافزارها پورتهای ویندوزی از نرمافزارهای پایهای گنو/لینوکس هستند که ویندوز شما را برای اجرای نرمافزارهای نوشته شده در آن پلتفرم آماده میکند، بکار بردن این عبارت شاید مناسب نباشد اما در واقع یک نوع شبیهساز ماشینهای لینوکسی در ویندوز هستند. نرمافزار اول گستردهتر و نرمافزار دوم نسخه جمعوجورتر هستند که بسته به نیازتان میتوانید استفاده کنید. مهمترین ابزاری که ما قصد استفاده از آنرا داریم رابط خط فرمان آنهاست اما باید در نظر بگیرید که با استفاده از این نرمافزارها به چه دریایی متصل خواهید شد، شاید هم یک نسخه گنو/لینوکس را امتحان کنید! در هر حال شما میتوانید با استفاده از CMD ویندوز نیز به کار خود ادامه دهید و این یک پیشنهاد گیکانه برای شما بود

پس از اینکه فایل فشرده را Extract کردید نوبت به اجرا نرمافزار است. اگر به پیشنهاد من گوش کردید و از cygwin یا mingw استفاده کردید که کافیست فایل aria2c.exe را به پوشه bin واقع در محل نصب نرمافزار شبیهسازتان برده و در آنجا کپی کنید. اگر هم همچنان از CMD استفاده میکنید با یک دستور:
?
1
cd [ARIA2 PATH]به پوشهی نگهدارنده فایل اجرایی Aria2 بروید و از آنجا اقدام به اجرای برنامه کنید ([ARIA2 PATH] مسیر پوشه نگاهدارنده فایل aria2c.exe است که باید وارد کنید) از این خط به بعد با یک اختلاف کوچک در بین همه سیستمعاملها یکسان است.
قبل از اینکه سراغ اجرای برنامه برویم بهتر است (دقت کنید که لازم نیست، فقط بهتر است) که لینکهای دانلودمان را در یک فایل ساده متنی بریزیم. پس یک فایل ساده متنی در مکانی که میخواهیم دانلودمان انجام شود ایجاد میکنیم و هر لینک را در یک سطر وارد میکنیم مثل:
?
1
2
3
4
5


http://foo.rapidbaz.com/bar/foobar.rar2

http://foo.rapidbaz.com/bar/foobar.rar3و آنرا ذخیره میکنیم. حالا قسمت اصلی راهکار یعنی اجرا برنامه:
کاربران ویندوزی قبلا به مسیر پوشه aria2 رفتهاید؟ اگر نرفتید همین حالا بروید.
من میخواهم دانلودهایم در مسیر C:\Downloads یا /home/kamiar/Downloads/ انجام شود پس فایلی که لینکهای دانلودم در آن قرار دارد را به مسیر دلخواه میبرم. سپس یک محیط خط فرمان مثل Terminal یا CMD باز میکنم و مینویسم:


1
2
3
cd C:/Downloads
#or
cd /home/kamiar/Downloadsتا به مسیر دلخواه هدایت شویم. بعد از آن برنامه را اجرا میکنم:


1
2
3
4
#for Mac and GNU/Linux users
aria2c -ci list.txt -j 1 --http-user=USERNAME --http-passwd=PASSWORD
#for Windows users
aria2c.exe -c -i list.txt -j 1 --http-user=USERNAME --http-passwd=PASSWORDکدهای بالا کاملا گویا هستند، اول نام برنامه بعد استفاده از آپشن c برای فعال کردن قابلیت Resume، آپشن i برای مشخص کردن فایلی که لیست دانلود را در آن ذخیره کردیم مثلا list.txt، آپشن j مشخص میکند که چند دانلود همزمان داشته باشیم و اپشنهای بعدی هم که اطلاعات ورود شما به سایت رپیدباز را درخواست میکند.
از دانلود بدون مشکلتان لذت ببرید


منبع : kamiar.net

نویسنده »» محمد نمازی

www.Forum.DriverChest.Com

هرگز نخواب کوروش ، دارا جهان ندارد.
سارا زبان ندارد ، رستم در این هیاهو گرز گران ندارد.
روز وداع خورشید ، زاینده رود خشکید.
زیرا دل سپاهان ، نقش جهان ندارد.
بر نام پارس دریا ، نامی دگر نهادند ، گویی که آرش ما ، تیرو کمان ندارد.
دریای مازنی ها ، بر کام دیگران شد.
دارا کجای کاری ؟
دزدان سر زمینت ، بر بیستون نوشتند ، اینجا خدا ندارد !
هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریائئ
بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد
 
محمد نمازی

یک شنبه 29 اسفند 1389  2:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها