0

ادامه بمباران‌ها و نشست پاريس براي تصميم گيري‌ درباره ليبي

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

ادامه بمباران‌ها و نشست پاريس براي تصميم گيري‌ درباره ليبي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
آخرين تحولات ليبي/
ادامه بمباران‌ها و نشست پاريس براي تصميم گيري‌ درباره ليبي

خبرگزاري فارس: درحالي كه مزدوران قذافي در 50 كيلومتري شهر بنغازي با انقلابيون ليبي درگير شده‌اند، جامعه بين الملل همچنان رژيم قذافي را به زيرپا گذاشتن قطعنامه سازمان مل متحد متهم مي‌كند و فرانسه از اقدام نزديك براي اجراي منطقه ممنوع پرواز خبر مي‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، شب گذشته نيروهاي قذافي درحال پيشروي به سوي بنغازي جهت تصرف اين شهر بودند كه با مقاومت انقلابيون ليبي در دو منطقه المقرون و سلوق در 50 كيلومتري اين شهر مواجه شده و درگيري‌هاي سختي در آنجا ميان دو طرف روي داد.

*پياده كردن نيروهاي كمكي جهت رويارويي با انقلابيون
اين درحالي است كه نيروهاي تابع قذافي براي مقابله با انقلابيون در منطقه جرجوره در 60 كيلومتري سيدي عبد العاطي اقدام به پياده كردن نيروهاي كمكي از دريا نمودند.

* درخواست مساجد شهر بنغازي در دفاع از شهر
مساجد شهر بنغازي و راديو ليبي آزاد تابع انقلابيون با ارسال پيام‌هايي خواستار دفاع بيش از پيش از شهر شده و از مردم خواستند در برابر حملات نيروهاي قذافي مقاومت كنند و به ادعاهاي دروغين رژيم قذافي مبني بر توقف گشودن آتش بر روي شهرها توجه نكنند.

*تغيير تاكتيك سيف الاسلام در تصرف بنغازي
پيش از اين خبرگزاري‌ها به نقل از سيف الاسلام پسر قذافي اعلام كرده بودند كه رژيم قذافي تاكتيك خود در حمله به شهر بنغازي را تغيير داده و به جاي حمله به شهر پيرامون آن متمركز شده و وارد آن نمي‌شوند و نيروهاي پليس و نيروهاي ويژه مبارزه با تروريسم را به داخل شهر گسيل نموده تا شورشيان را كه منظور همان انقلابيون بودند،‌ راضي به گذاشتن سلاح بر زمين نمايند.

*ادامه گلوله باران بنغازي
در اين راستا سخنگوي انقلابيون نيز گفته بود كه نيروهاي قذافي فرودگاه شهر بنغازي را به شدت زير آتش گرفته اما فرودگاه هم‌چنان به فعاليت خود ادامه مي‌دهد.
هم‌چنين منابع آگاه تاكيد كردند كه انقلابيون موفق شدند سه فروند هواپيماي تابع رژيم قذافي را سرنگون نمايند.

* ادامه بمباران شديد مصراته
در آخرين تغيير و تحولات شهر مصراته در 200 كيلومتري شرق طرابلس روز گذشته در معرض بمباران و گلوله باران شديد نيروهاي تابع قذافي قرار داشت و سخنگوي جوانان انقلاب 17 فوريه گفت كه شهر در معرض بمباران و گلوله باران شديد و سنگين توپ‌ها و تانك‌هاي رژيم قذافي قرار دارد.

* هدف قرار گرفته شدن شهروندان توسط تك تيراندازان قذافي
وي افزود: تك تيراندازان تابع رژيم قذافي با رفتن بر پشت با‌م خانه‌ها اقدام به نشانه گيري رهگذران نموده و تعداد كشته‌هاي ديروز اين شهر بيش از 25 نفر بوده و مناطق اطراف شهر از دو روز پيش با قطعي برق مواجه هستند.

* كشتار واقعي در مصراته
درحالي كه رژيم ليبي بمباران مصراته را تكذيب كرد، شاهدان عيني از بمباران اين شهر و وقوع يك كشتار واقعي در شهر خبر دادند. يكي از پزشكان بيمارستان شهر تاكيد كرد، در ميان كشته شدگان اجساد چند كودك نيز مشاهده مي‌شود.

*ادامه استفاده از غيرنظاميان به عنوان سپر انساني توسط نيروهاي قذافي
بر اساس خبرهاي رسيده نيروهاي تابع قذافي غير نظاميان شهر را بازداشت كرده و با نگهداري آنها در يكي از شهرك‌هاي جنوبي نزديك پايگاه هوايي كه بر آن استيلا دارند، از آنها هنگام پيشروي به داخل شهر به عنوان سپر انساني استفاده مي‌كنند.

*تخليه شهر اجدابيا به دليل شدت حملات
در اجدابيا در شرق ليبي نيز نيروهاي تابع قذافي مناطق مسكوني و پايگاه‌هاي انقلابيون را به شدت گلوله باران نموده و موجب خروج ساكنان شهر به سوي طبرق و تخليه شهر شدند. كساني كه شهر را ترك گفته‌اند از وحشي‌گري نيروهاي قذافي در بمباران شهر سخن مي‌گويند و اين كه براي آنها پير و جوان و كودك و زن و بچه هيچ فرقي نمي‌كند.

* نشست پاريس و تصميم‌گيري در مورد ليبي
اما روز گذشته كشورهاي آمريكا و فرانسه و انگليس و چندين كشور عربي از رژيم قذافي خواستند پيشروي نيروهايش رامتوقف و به قطع آب وبرق برخي از شهرهاي ليبي كه در كنترل انقلابيون است، پايان دهد.
و سفير فرانسه در سازمان ملل متحد از اقدام نزديك نظامي پس از نشست پاريس كه قرار است، امروز در پاريس و با حضور بان‌كي‌مون، دبيركل سازمان ملل متحد برگزار شود، خبر داد.

انتهاي پيام/++

شنبه 28 اسفند 1389  11:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها