0

پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال نو

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال نو

خبرگزاری پانا: وزیر آموزش و پرورش طی پیامی در آستانه سال نو فرارسیدن نوروز را تبریک گفت.

 

به گزارش خبرگزاری پانا، حمید رضا حاجی بابایی در این پیام  آورده است:"


هوالمعین

        بهار نشانه‌ی بزرگ الهی برای توجه دادن آدمی به جهانی ست که هر لحظه در حال دگرگونی و نو شدن است  نشانه‌ای برای پرده گشایی از خلقت عظیم و خالق عزیزی که با « قدرت و حکمت و رأفت » همه عالم را به سوی کمال دلالت می کند و بلکه به غایت آن می برد. روح بهار، روح توحید و تفکر و طراوت است. توحید مقصد است، تفکر مسیر است، و طراوت ثمره ی آن و این سه ، همان است که در بهارستان دائم مدرسه، رخ می‌دهد و باید بیش از این ها نیز رخ دهد.

ما گلهایی دائمی به نام دانش آموز و باغبانی به نام معلم و بهارستانی به نام مدرسه داریم، پس بهار بیشترین نسبت را با «مدرسه و معلم و دانش آموز» دارد.
      بهار بهانه ی پر بهایی ست برای بیداری انسان، خداوند برای بیدارشدن ما هزاران ساعت را کوک! کرده است با تولد هر کودک- با مرگ هر عزیز- با چین و شکن هر چهره – با فراز و فرود هر قدرت- با هستی و نیستی هر شادی- و با خزان و بهار هر سال، اینها همه ساعتهایی ست که برای بیداری انسان کوک شده است آیا در میان این همه زنگ برای بیداری و این همه بانگ برای بیدار باش بازهم کسی می تواند در خواب بماند ؟ این بانگ های پیاپی برای آن است که اگر ما زیر آوار مادیگرایی فرومانده ایم و یا در غبار غفلت ها فروخفته ایم با یک صدایی به رنگ خدا! بیدار شویم و بهار یکی از زیباترین صداهای خدایی ست.
     چنانکه پیامبر فرمود: «  اَنَّ لِلله فی ایام دَهرِکُم نَفَحاتٌ فَتعَرَّ ضوا علیها » : « یعنی بدانید که خداوند در روزگار عمرتان نَفَحاتی را بر شما می فرستد وقتی این بادهای روح نواز وزیدن گرفت پنجره های دلتان را بر آن نبندید بلکه خود را بر آن عَرضِه کنید » و بهار یکی از این نَفَحات الهی ست اگر کسی همانگونه که جسم خود را در معرض نسیم بهاری قرار می دهد و از آن لذت می برد، باطن خود را در معرض باطن بهار که با خود پیام الهی – نفحه بیداری- و شکفتن و شدن را دارد، عرضه کند ممکن نیست بعداز آن روزمرگی کند و نام آنرا زندگی بگذارد. بی شک این بیداری در اعماق روح و اراده و اندیشه او رسوخ خواهد کرد و او را مصمّم به تصمیم های بزرگ و عزیمت های سُترگ خواهد نمود، باطن بهار ما را به توحید و توبه دعوت می کند ما باید از کویر خودخواهی و مَعاصی «به توبه» برگردیم تا بتوانیم در گلستان «توحید» پناه گیریم اینها درسهای بزرگی ست که بهار به آن معلمی می کند و به ما می آموزاند
      از همین روست که بهار بیش از هر چیزی ما را به کار معلمی و به کارستانِ معلمان می کشاند ، بویژه معلمان نام آور و عزت آفرین این سرزمین که مایه افتخار یک ملت و تاریخ اند و چشم امید همه ی ما به دستان پر مهر و داستان مهر آفرینی های آنهاست که چگونه در بهارستان مدرسه گل ها را می رویانند و گلستان ها را می سازند و همین امر ، سرمایه بزرگ خدمتگزاری ما، برای عشق ورزیدن به معلم است امروز با تمام اعتقاد خدمت به شما معلمان را از زیباترین عبادتهای الهی می دانم چراکه «عباد سالم خداوند » در خیمه خوبی های شما به «عباد صالح خداوند» تبدیل و تربیت می شوند و از همین روی معتقدم که باید تمام ظرفیت های انسانی ، قانونی، اعتباری و فرهنگی کشور برای رشد و آرامش و تکریم حقیقی معلم بکار افتد تا همه برای معلم و معلم برای دانش آموز باشد و در یک سخن ، اعتقاد راسخ دارم که امروز باید تمام کارهای ما در وزارت «معلم محور» باشد تا همه کارهای معلم « تربیت محور» گردد آنهم تربیت رحمانی و الهی .
عزیزان من ! سالی را با این سرمایه پشت سر گذاشتیم که دیدید کل وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور به کارگاه بزرگ اندیشه و اهتمام و اقدام بَدَل گردید. و شما هر هفته یک خبر بزرگ از تلاشهای شبانه روزی را نه تنها شنیدید که در سطح اجرا و در کنار خود مشاهده و احساس کردید ، کارهایی که سالیانی به عنوان عجز قطعی برای این دستگاه بزرگ رقم خورده بود اما به معجزه عشق و ایمان و همت، انجام گردید کارهای بزرگی چون بیمه طلایی فرهنگیان- استخدام 40 هزار نیروی جوان- بازگشت گسترده ورزش به مدرسه با استخدام دوازده هزار دبیر ورزش همراه با همگانی سازی مهارت شنا برای پایه سوم ابتدایی- ایجاد ده هزار مدرسه قرآنی در سراسر کشور- ایجاد هشت هزار مجتمع آموزشی تربیتی روستایی- کارسازی و اجرای آزمون بزرگ استخدامی با شرکت بیش از 600 هزار نفر- تحقق دو برابر مشارکت پذیری خیرین مدرسه ساز- سندیّت بخشی و تصویب اسناد بالا دستی تحول بنیادین- ساماندهی نیروی انسانی و حذف واژه تحقیر کننده معلم مازاد! از چرخه کاری و اداری – ثبت نام رایگان فرزندان فرهنگیان – پرداخت کلیه مطالبات و معوقات فرهنگیان در سراسر کشور- تغییر وضعیت دفتر داران به معاونین اجرایی- ارتقای سطح خدمات و توجهات و تکریمات به فرهنگیان و تبدیل نگاه بازرسی به دادرسی- رایگان شدن تمامی استخرها برای فرهنگیان همراه با ایجاد سامانه رفاهی اسکان با یک وعده پذیرایی- تبدیل نیروهای شرکتی به قراردادی- توجه خاص به کارآمدی زنان فرهنگی و ایجاد فرصت طلایی مدیریت آنها با افزایش 900 % - توجه عمیق و گسترده به آموزش ابتدایی ‌ـ  هوشمندسازی و فناورنمودن مدارس ـ تقدیر ویژه معنوی و مادی از همسران شهید و زنان فرهنگی سرپرست خانوار  ـ صدور بیش از دو میلیون حکم کارگزینی برای رهگیری مطالبات و برقراری عدالت- توازن بخشی به ساختار و تشکیلات وزارت همراه با تسرّی معاونت پرورشی و مدیریت پژوهش فناوری و سنجش و غیره ... تا سطوح مناطق- حضور ده هزار مهندس جوان جدیدالاستخدام در هنرستانها- ساماندهی آمار و اطلاعات بر مبنای دقیق کد ملی- تخصیص مشاور به مقطع راهنمایی و عدالت بخشی به ساعت کار مشاوران- و دهها عنوان دیگر که همه و همه حاکی از آن است که آموزش و پرورش با تمام قدرت در خدمت معلم بوده است  تا معلم نیز با تمام عزت در خدمت دانش آموز باشد بدون شک رسیدن به ایران سند چشم انداز فقط با همت مضاعف و کار مضاعف شدنی ست و ما نیز سال جدید را با مضاعف نمودنِ همت مضاعف سال گذشته، آغاز می نماییم تا زیباترین و شایسته ترین خدمات را نثار رشد و آرامش معلم نماییم و این راهی ست که با اعتقاد به «ولایت» که حجت ما در درستی تصمیم هاست و با عشق به شهیدان که سرمایه عظیم تلاش های ماست در آن قدم گذاشته ایم تا برگ زرین دیگری بر خدمت‌های بزرگ دولت دهم بیفزاییم بدون شک افتخار خدمتگزاری به معلم و مدرسه و دانش آموز که پایه های اصلی «تمدّن و تدیّن» در این کشور هستند فرصتی طلایی ست که با هیچ سودای دیگری قابل معاوضه نخواهد بود که عزت فردای ما نزد خداوند ، رهین همان است.
پیروز و سر افراز باشید.

حمید رضا حاجی بابایی

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 28 اسفند 1389  1:35 AM
تشکرات از این پست
hoomanjordan
hoomanjordan
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 19
محل سکونت : گلستان

پاسخ به:پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال نو

واقعا باید از وزیر تشکر کرد  و صمیمانه عید را خدمت ایشان تبریک می گویم..

ba tashakor... hooman
شنبه 28 اسفند 1389  2:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها