0

شاه عربستان وعده ارايه خدمات بيشتر به مردم را داد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

شاه عربستان وعده ارايه خدمات بيشتر به مردم را داد

 
براي كاستن از اعتراض‌هاي عمومي:
شاه عربستان وعده ارايه خدمات بيشتر به مردم را داد
تهران- 'عبداله بن عبدالعزيز'‌ پادشاه عربستان طي سخناني با هدف كاستن از نارضايتي هاي عمومي مردم اين كشور، بار ديگر وعده داد تا به آنها تسهيلات اقتصادي، پول نقد و واحدهاي مسكوني ارايه دهد و فساد اداري بكاهد.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا به نقل از رسانه هاي منطقه اي و بين المللي، ملك عبدالله امروز جمعه در سخنراني عمومي خود براي مردم عربستان اين وعده ها را تكرار كرد.


بر اساس اين گزارش، ملك عبدالله طي سخناني پس از نماز جمعه امروز از شهروندان و نيروهاي امنيتي عربستان - به عنوان دستان ثبات عربستان- تشكر كرد.


وي در اين سخنراني به شهروندان عربستان وعده داد تا دستمزد آنها را افزايش دهد، پول نقد به آنها اعطا كند و همچنين اقداماتي را در جهت مبارزه با فساد انجام دهد.


هرچند كه عربستان تاكنون شاهد تظاهرات‌هاي گسترده مشابه يمن، ليبي، مصر، بحرين و اردن نبوده است، اما شهرهاي شيعي اين كشور كه از تبعيض دستگاه سعودي رنج مي‌برند، بارها به خيابان‌ها آمده و خواستار ايجاد اصلاحات در كشور شده اند.


در تظاهرات روز گذشته در 'قطيف' عربستان صدها نفر از مردم عربستان با برگزاري تظاهراتي خواستار عقب‌نشيني نيروهاي عربستان سعودي از كشور بحرين و همچنين آزادي شيعيان از زندان هاي سعودي شدند.


وي در عين حال هشدار داد: 'نيروهاي امنيتي با كساني كه امنيت و ثبات عربستان را تخريب كنند، برخورد خواهند كرد'.


عبدالله خطاب به نيروهاي امنيتي خود گفت: شما كوتاه كننده دستاني هستيد كه به دنبال تخريب امنيت و ثبات عربستان هستند.


روزنامه عرب نيوز نيز نوشت: پادشاه عربستان در حكم 18 ماده اي خود روز جمعه از جمله پرداخت دو ماه حقوق كاركنان دولت به عنوان پاداش را وعده داد.


پرداخت ماهانه دو هزار ريال سعودي به همه بيكاران از سال آينده هجري، افزايش حداقل دستمزد به سه هزار ريال سعودي، اختصاص 250 ميليارد ريال براي ساخت 500 هزار خانه در عربستان و اختصاص 16 ميليارد ريال به تجهيز بيمارستان ها و مراكز درماني اين كشور از ديگر وعده هاي پادشاه سعودي بوده است.


ملك عبدالله همچنين وعده داد حداقل وام مسكن را از 300 هزار ريال به 500 هزار ريال افزايش دهد و براي اشتغال جوانان و افزايش امنيت، 60 هزار فرصت شغلي جديد در وزارت كشور ايجاد كند.


پادشاه سعودي از تشكيل كميسيون ضد اختلاس در دولت و افزايش وام به بيمارستان هاي خصوصي نيز خبر داد.


عبدالله بن عبدالعزيز چندي پيش نيز در آستانه بازگشت به عربستان از اختصاص كمك هزينه‌هاي مسكن و ديگر مزاياي بيشتر براي شهروندان اين كشور خبر داد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 27 اسفند 1389  7:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها