0

وقوع دعوا و اختلاف نظر شدید در خاندان آل خلیفه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

وقوع دعوا و اختلاف نظر شدید در خاندان آل خلیفه

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه خبری BBC عصر روز گذشته در خبری اعلام کرد که در پی وقوع جنایت های وحشیانه و ضد بشری در بحرین در چند روز اخیر و شدت یافتن حملات علیه تظاهر کنندگان – که اکثر آنها از شیعیان هستند – اختلاف نظر شدیدی میان اعضای خاندان دیکتاتور آل خلیفه رخ داده است.

این شبکه در ادامه به نقل از یک مقام بلند پایه بحرینی افزود: شاهزاده "سلمان بن حمد آل خلیفه" ولیعهد بحرین روز یکشنبه گذشته طی اظهاراتی که از طریق تلویزیون رسمی بحرین پخش شد، خواستار دیدار و مذاکره مستقیم با نمایندگانی از طرف تظاهر کنندگان و نیز مقامات ارشد احزاب و جناح های سیاسی مخالف دولت شده بود.

وی افزود: کمتر از یک ساعت پس از این اظهارات ولیعهد بحرین، نیروهای دولت رژیم بحرین حملات خود به تظاهر کنندگان را ادامه دادند و ساعاتی بعد نیز نیروهای ارتش عربستان سعودی وارد خاک بحرین شدند. علت این مسأله آن بود که نیروهای پلیس و امنیتی که در خیابان های بحرین حضور دارند و به تظاهر کنندگان حمله می کنند، به هیچ وجه از شاهزاده "سلمان" حرف شنوی ندارند و دستورات وی را اطاعت نمی کنند.

این مقام ارشد بحرینی در ادامه گفت: این نیروهای ارتش و پلیس پیرو و تابع شاهزاده "خلیفه بن سلمان آل خلیفه" که بیش از 40 سال است در سمت نخست وزیری بحرین قرار دارد، هستند. شاهزاده "خلیفه" عموی ولیعهد بحرین است و فردی بسیار افراطی به شمار می رود و معتقد است که ولیعهد جوان فردی ناپخته و معتدل است، که از نظر وی چنین خصلتی برای اداره کردن بحرین مناسب نیست.

وی همچنین افزود: اما در این میان "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین هیچ موضع ثابتی ندارد. اظهارات وی و موضع گیری هایش نشان می دهد که او در حال حاضر در وضعیت مناسبی قرار ندارد از همین رو چند ساعت طرف نخست وزیر را می گیرد و چند ساعت دیگر از موضع گیری و نظرات ولیعهد حمایت و پشتیبانی می کند، در حالی که دیدگاه و نظرات ولیعهد و نخست وزیر بحرینی کاملا با یکدیگر تفاوت دارد.

این مقام بحرینی در ادامه گفت: این در حالی است که "حمد بن عیسی" از طرف عربستان سعودی نیز به شدت زیر فشار است و از همین رو تصمیم گیری برای وی تقریبا غیر ممکن شده و لذا هر چند ساعت یک بار موضع و نظر خود را تغییر می دهد و مطالب و موضع گیری های جدید و متناقضی مطرح می کند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 27 اسفند 1389  3:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها