0

معلول جسمي نهبندان پس از 50 سال شناسنامه‌دار شد

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

معلول جسمي نهبندان پس از 50 سال شناسنامه‌دار شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معلول جسمي نهبندان پس از 50 سال شناسنامه‌دار شد

خبرگزاري فارس: پس از گذشت بيش از 50 سال براي معلول جسمي نهبنداني ساكن روستاي چاهبك شناسنامه صادر شد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از نهبندان، در پي بازديد فرماندار نهبندان از روستاي چاهبك اين شهرستان، با فردي معلول جسماني مواجه شديم كه در شرايط بسيار سخت زندگي مي‌كرد و به علت نداشتن شناسنامه تاكنون از تمامي مزايا و امكانات رفاهي و اجتماعي بي‌بهره مانده است.


وي موضوع را به اداره ثبت احوال نهبندان منعكس كرده تا نسبت به صدور شناسنامه براي اين شخص به صورت فوق‌العاده و در اسرع وقت اقدام شود.


رئيس اداره ثبت احوال نهبندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در نهبندان اظهار داشت: پس از اطلاع از اين موضوع بلافاصله به روستاي چاهبك رفته و با بررسي‌هاي به عمل آمده مشخص شد كه اين شخص داراي شناسنامه بوده است. اما فرد فاقد شناسنامه ديگري كه در همان روستا ساكن بوده، از وضعيت اين معلول سوء استفاده و شناسنامه وي را در اين سال‌ها تصاحب كرده از تمامي مزاياي آن بهره‌برداري و سود جسته است.


وي اضافه كرد: پس از اين بررسي‌ها شناسنامه از دست غاصب گرفته شد و وي به منظور تعقيب كيفري به مقامات قضايي شهرستان معرفي شده و براي فرد معلول نيز شناسنامه جديدي صادر شده است.


رئيس اداره ثبت احوال نهبندان با بيان اينكه اين فرد معلول عباس اردوني نام داشته و متولد سال 1323 است، تصريح كرد: وي در دوران كودكي بر اثر بيماري نامعلومي از ناحيه دو پا و دست‌ها فلج شده و در تكلم و صحبت كردن نيز دچار مشكل شده است.


وجدي با اشاره به اينكه اين معلول هم‎اكنون در يك خانه حدود 60 متري از گل و چوب در كنار روستاي چاهبك زندگي مي‌كند، افزود: وي در طي سال‌هاي گذشته و هم‎اكنون نيز به سختي و با نذورات و خيرات اهالي روستا ادامه حيات مي‌دهد.


وي يادآور شد: در طي اين سال‌ها هيچ مسئول و مديري از شهرستان از وضعيت وي خبردار نشده است، همچنين در خانه اين معلول فقط يك گليم بسيار كهنه و دو پتوي مندرس يافت مي‌شود.


رئيس اداره ثبت احوال نهبندان گفت: اميد است با پيگيري‌هاي اين نهاد، دادستان دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان به عنوان مدعي‌العموم حق از دست رفته‌ اين فرد معلول را از غاصب شناسنامه‌اش پس گيرد و اداره بهزيستي نهبندان نيز وي را زير پوشش و حمايت قرار دهد و مايحتاج وي را تامين تا او از اين وضعيت اسفناك نجات يابد.*ثبت 545 واقعه ازدواج طي 11 ماه امسال در نهبندان


وجدي ميزان وقايع ازدواج شهرستان را طي 11 ماهه امسال تعداد 545 واقعه ازدواج عنوان كرد و اظهار داشت: اين ميزان نسبت به سال گذشته سه درصد افزايش يافته است.


وي با بيان اينكه نرم مشخص شده ثبت ولادت براي اين شهرستان در طول هر سال يك‌هزار و 236 واقعه است، تصريح كرد: اين نرم براي وفات در هر سال نيز 312 واقعه مشخص شده كه از ابتداي سال تاكنون ولادت يك‌هزار و 50 واقعه و فوت 280 مورد ثبت شده است.*طرح صدور كارت ملي هوشمند از عمده برنامه‌هاي سال 90


رئيس اداره ثبت احوال نهبندان گفت: طي سال جاري 20 مورد تغيير نام، 47 مورد تغيير نام خانوادگي، صدور 185 مورد راي هيئت حل اختلاف و پاسخ به 330 مورد استعلام در بخش نظام وظيفه به منظور كفالت مشمولين انجام شده است.


وجدي اظهار داشت: درخواست كارت شناسايي افراد بالاي 15 سال به تعداد يك‌هزار نفر، صدور 636 مورد خلاصه رونوشت وفات و تعويض شناسنامه در حدد 2 هزار جلد از ديگر اقدامات انجام شده اين اداره در سال جاري محسوب مي‌شود.


وي صدور كارت ملي هوشمند و اسكن كردن تمامي اسناد وفات و ولادت در سيستم رايانه‌اي را از برنامه‌هاي مهم سال آينده اداره ثبت احوال نهبندان دانست و تصريح كرد: با صدور كارت ملي هوشمند افراد به راحتي از مزاياي تعيين شده و درخواستي خويش در تمامي دستگاه‌هاي اجرايي برخوردار و بهره‌مند شوند.

    حمید.bmp

 

 

جمعه 27 اسفند 1389  1:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها