0

سال 89 به يادماندني‌ترين سال ورزش ايران در طول تاريخ ورزش بود

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

سال 89 به يادماندني‌ترين سال ورزش ايران در طول تاريخ ورزش بود

معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني با اشاره به موفقيت هاي ورزش كشور در سال 1389 گفت: امسال يكي از بهترين و به يادماندني ترين سال هاي تاريخ ورزش ايران بود كه تا سال هاي سال در اذهان و افكار مردم باقي خواهد ماند.

به گزارش ايسنا و به نقل از پايگاه خبري ورزش ايران، علي سعيدلو عصر چهارشنبه در آخرين نشست سال 89 خود با روساي فدراسيون هاي ورزشي، از سال 89 به عنوان سالي سخت و دشوار اما به يادماندني ياد كرد و گفت: امسال يقينا يكي از سخت‌ترين سال هاي تاريخ ورزش بود، اما اين سختي ها و فراز و نشيب‌ها وقتي با موفقيت‌هاي بسيار درخشان در تمامي عرصه هاي ورزش همراه شد، شيرين و لذت بخش شد و اين مهم به دست نمي آمد مگر با تلاش و كوشش همگاني در اين عرصه بسيار مهم. البته بار اصلي اين سختي ها بر دوش شما روسا و مسئولان فدراسيون ها بود، شبانه روز خود را صرف ايجاد اين شور و نشاط اجتماعي كرديد.

 

وي در ادامه با اشاره به موفقيت هاي ورزش قهرماني كشور در سال 89 خاطرنشان كرد: خدا را شاكريم كه در طول 89 هفته از گذشت عمر دولت دهم هر هفته شاهد كسب يك عنوان قهرماني در سطح قاره‌اي و جهاني بوده ايم. لطف خدا و همت و تلاش فدراسيون ها، ادارت كل تربيت بدني، هيات‌ها، ورزشكاران و كل جامعه ورزش كشور سبب شدتا به طور ميانگين در هر هفته يك قهرماني با ارزش نصيب ورزش كشور شود.

 

معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني همچنين موفقيت ورزش ايران در بازي هاي آسيايي و پاراآسيايي را حماسه اي بزرگ در تاريخ ورزش كشور برشمرد و گفت: بازي هاي آسيايي و پاراآسيايي گوانگژو اوج هنر و كارآمدي جامعه ورزش را نشان داد كه اين موفقيت هاي درخشان و به يادماندني شور و هيجان مثبتي را در همه ابعاد جامعه ايجاد كرد .

 

وي در ادامه سخنان خود، فدراسيون هاي ورزشي و مسولان آنها را مورد خطاب قرار داد و گفت: از نظر ما هيچ تفاوتي بين فدراسيون ها ورزشي وجود ندارد. همه شما دوستان، برادران و همكاران خوب ما هستيد و بنده همه ورزش ها را دوست دارم و به آنها به يك چشم نگاه مي كنم چراكه هر يك از فدراسيون ها خواستگاه تعداد زيادي از جوانان پر شور و علاقمند ايران اسلامي است.

 

سعيدلو همچنين با اشاره به بودجه فدراسيون هاي ورزشي گفت: از روز اول حضور بنده در سازمان ورزش بارها اعلام كرده‌ايم كه هيچ كدام از فدراسيون هاي ورزشي مشكلي بابت بودجه ندارند و طبق برنامه‌اي كه ارايه كنند و نياز به بودجه داشته باشند در اختيارشان قرار خواهد گرفت.

 

وي با تاكيد بر منابع قوي مالي سازمان اظهار كرد: ورزش از نظر مالي هيچ مشكلي ندارد اما، پول با حساب و كتاب دقيق و بر اساس برنامه فدراسيون ها به آنها پرداخت مي شود. در اين بين مواردي نيز وجود دارد كه دقيقا به ميزان مبالغ مورد نياز برنامه هاي ارائه شده پرداخت مي شود و نه بيشتر. اين اقدام با هدف شكوفايي استعدادهاي مديريتي روساي فدراسيون هاي ورزشي صورت مي گيرد.

 

رييس سازمان تربيت بدني توسعه زيرساخت هاي ورزش در سال 89 را هم يكي از گام هاي موثر و بزرگ ورزش به سوي تعالي برشمرد و افزود: در اين دوره ساخت و سازها هم همراه با كسب موفقيت ها افزايش يافت و همه ما شاهد رشد چشمگير آن بوديم. سازمان تربيت بدني در سال 89 بيش از 100 پروژه ورزشي را در سراسر ايران اسلامي به بهره‌برداري رساند كه البته اين سرعت چشمگير همچنان ادامه خواهد داشت.

 

معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني، در ادامه سال 1390 را هم سالي پركار براي ورزش كشور دانست و اظهار كرد: جريان زيباي ورزش هيچگاه از حركت باز نمي ايستد و ما مي خواهيم با كمك شما روساي فدراسيون ها و جامعه ورزش كشور بر اين سرعتي كه از امسال در عرصه ورزش ايجاد شده است، بيفزاييم و با سرعت بيشتر به سمت جلو حركت كنيم.

 

وي افزود: من تاكيد مي كنم سال آينده نيز سالي سخت و حساس براي ورزش خواهد بود، اما يقين دارم كه با پشتكار، همت مضاعف و عالي و تلاش مجدانه و دلسوزانه همه شما، سال آينده نيز به سالي به يادماندني براي ورزش ايران تبديل خواهد شد.

 

سعيدلو در پايان با تبريك فرارسيدن سال نو گفت: شما در ورزش و در جامعه ايران اسلامي مسئوليتي سنگين بر عهده داريد، بنابراين تلاش كنيد از اين موقعيت بيشترين استفاده را ببريد چرا كه ايجاد شور و نشاط اجتماعي از طريق ورزش به راحتي ميسر و ممكن است.

وي افزود: شما در سال 1389 نشان داديد كه اين هنر را به خوبي داريد و از اين پس هم تلاش كنيد تا ان شاالله از طريق كسب موفقيت هاي بيشتر هر روز شاهد افزايش اين شور و نشاط باشيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

جمعه 27 اسفند 1389  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها