0

برگزاري مراسم تحويل سال در مزار شهداي رضوانشهر

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

برگزاري مراسم تحويل سال در مزار شهداي رضوانشهر

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فرماندار رضوانشهر خبر داد:
برگزاري مراسم تحويل سال در مزار شهداي رضوانشهر

خبرگزاري فارس: فرماندار رضوانشهر گفت: مراسم تحويل سال نو با عنوان «عيد شهيدان» در گلزار شهداي رضوانشهر برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از رضوانشهر، احمد بامداد‌ در جمع مسئولان اداره‌ها و نهادهاي اين شهرستان اظهار داشت: ستاد تسهيلات نوروزي در فرمانداري، شهرداري‌هاي رضوانشهر و پره‌سر مستقر هستند و در تمام اداره‌ها كشيك تعيين شده و از اين كشيك‌ها به طور منظم بازديد به عمل مي‌آيد.


وي با بيان اينكه تمهيدات لازم به مناسبت تعطيلات پايان سال و ايام نوروز صورت گرفته است، افزود: ايجاد ارتقاي سطح آسايش براي مسافران نوروزي مهم است.


فرماندار رضوانشهر گفت: رضوانشهر با قرار گرفتن در محور اصلي و ترانزيت از شهرستان‌هاي گردشگرپذير بوده و در مسير آن دريا، كوه و مرتع و ديگر موارد وجود دارد كه جذب كننده مهمانان زيادي در نوروز است.


وي با اشاره به سياست‌هاي دولت خدمتگزار و عدالت محور بر يايه ارتقاي رفاه و آسايش مردم و گردشگران در تمام نقاط كشور اظهار داشت: با توجه به هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده انتظار بيشتري در باره اجراي برنامه‌هاي نوروزي امسال وجود دارد.


بامداد با اشاره به اينكه بايد بسترهاي لازم براي افزايش مدت ماندگاري مسافران در اين شهرستان فراهم شود، بيان داشت: ايجاد هتل‌ها و مهمانسراها و همچنين مراكز سياحتي در رضوانشهر ضرورت دارد.


وي پارك جنگلي دكتر درستكار، آبشار ويسادار، اسپبه مزگت يا سفيد مسجد با قدمتي بيش از يك‌هزار سال، پل آجري پونل و بازارهاي هفتگي را از مهم‌ترين جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري رضوانشهر عنوان كرد.


فرماندار رضوانشهر‌ اقتصاد اين شهرستان را متكي بر كشاورزي و دامداري دانست و تصريح كرد: مهم‌ترين محصولات كشاورزي اين شهرستان برنج، گندم، جو و ذرت است كه به صورت سنتي و نيمه سنتي كشت مي‌شود.


وي باغداري، تكثير گياهان دارويي و زينتي و پرورش ماهيان سردآبي، گرمابي و خاوياري به زنبورداري و پرورش كرم ابريشم و توتونكاري را از ديگر فعاليت‌هاي عمده مردم اين شهرستان برشمرد.


به گفته بامداد، كارخانه چوب و كاغذ ايران چوكا كه مهم‌ترين كارخانه چوب در سطح خاورميانه است در رضوانشهر قرار گرفته است.


وي ادامه داد: اين شهرستان از شمال به تالش، از جنوب به ماسال، از غرب به استان اردبيل و از شرق به انزلي و صومعه‌سرا محدود است.


فرماندار رضوانشهر با اشاره به برگزاري مراسم تحويل سال در مزار شهداي اين شهرستان خاطرنشان كرد: اين مراسم با حضور پرشور مردم ولايت‌مدار رضوانشهر و خانواده‌هاي معظم شاهد و ايثارگر با عنوان عيد شهيدان به همراه برنامه‌هاي متنوع فرهنگي برگزار مي‌شود.


وي با بيان اينكه ما هرچه داريم از شهداست، افزود: با حضور در مزار شهدا سال جديد و تغيير در احوالات دروني خود را با مانوس شدن با شهدا عملي مي‌كنيم.


بامداد اظهار داشت: شهداي هشت سال دفاع مقدس براي سربلندي و پيروزي كشور ايران فداكاري‌هاي زيادي كرده و از جان خود گذشتند بنابراين بايد قدر اين ارزش‌ها را بدانيم.


وي بر ضرورت ترويج فرهنگ شهادت و ايثارگري و انتقال اين ارزش‌ها به نسل جوان براي مقابله با تهديدات دشمن تأكيد كرد.


فرماندار رضوانشهر با اشاره به ضرورت حفط طبيعت در ايام نوروز بيان داشت: منابع طبيعي سرمايه ملي بوده كه به تمام نسل‌ها تعلق دارد و بايد تلاش كنيم كه بهره‌برداري بي‌رويه از اين منابع خدادادي نداشته باشيم.


وي افزود: اگر خسارتي به اين عرصه‌ها وارد شود تا حد زيادي غيرقابل جبران است بنابراين براي نگهداري و صيانت از اين سرمايه ملي باقي‌مانده و واگذاري اين ثروت به آيندگان نياز به مشاركت و همكاري تمام سازمان‌ها و نهادهاست.

    حمید.bmp

 

 

جمعه 27 اسفند 1389  11:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها