0

بهار خودسازي و اُنس با خدا

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

بهار خودسازي و اُنس با خدابهار خودسازي و اُنس با خدا

ماه مبارك رمضان، بهار نوسازي و خودسازي انسان و بهار اُنس با خداست .
مگر مي‌شود از اين جنبه‌ي كار غافل ماند؟ همه‌ي خطاها واشتباهات ناشي از نپرداختن به اين جنبه‌ي كار است. آن كه خطايش كمتر بود، آن كه دلش به نور معرفت و هدايت خدا منوّر بود، آن كه اشاره‌اش براي اين ملت و براي ما و براي عشاق اسلام در عالم، راهگشا و راهنماست ـ يعني امام راحل عزيز ما ـ به اين جهت اين طور بودكه رابطه‌ي او با خدا تأمين شده بود.
دردنيا انقلاب‌ها، حكومت‌ها، اداره‌ها و رياست‌ها ازآنجا عيب پيدا مي‌كند ومنحرف مي‌شود كه ازاين جنبه يعني جنبه‌ي معنويت، جنبه‌ي ارتباط با خدا، جنبه‌ي اتصال قلب به خدا ـ غافل ماندند و غافل مي‌مانند.
ما هم اگر دقت كنيم، آنجايي‌كه پيش رفتيم، موفق شديم، خوب عمل كرديم و راضي هستيم، آنجايي است كه اين جنبه را تأمين كرديم. هرجا هم‌كه ضربه خورديم، به خاطر ضعف در اين جنبه‌ي‌كار است.
ارتباط با خدا را نبايد دست كم گرفت. همه چيز ما در گروي اين رابطه است.اين رابطه است كه دل ما را قرص مي‌كند، تا از دشمني‌ها هراس نكنيم. اين رابطه‌ي با خداست كه دل‌هاي ما را از محبت به مؤمنين و پويندگان راه خدا پُرمي‌كند، تا اختلاف نظرها و اختلاف سليقه‌ها را نبينيم.
اين رابطه‌ي با خدا و اتصال به خداست كه مي‌شود، ما براي اهواي خودمان، حقيقت رازيرپا نگذاريم و مصلحت را فداي غرض شخصي نكنيم اين رابطه‌ي با خداست كه موجب مي‌شود، ما از راه خدا منحرف نشويم واز پيمودن اين راه پشيمان و خسته و ملول نگرديم. رابطه‌ي با خدا، هميشه ممكن است و هيچ وقت دير و محال نيست.

منبع: برگزیده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامي، حديث ولايت، ج4، ص7-6

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

جمعه 27 اسفند 1389  11:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها