0

حميد بقايي: آمدن منشور كوروش شيرين‌ترين اتفاق امسال بود

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

حميد بقايي: آمدن منشور كوروش شيرين‌ترين اتفاق امسال بود

حميد بقايي معتقد است: آمدن منشور كوروش به ايران بهترين اتفاقي بود كه در سال 1389 در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري رخ داد.

رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ديدگاه‌هاي خود را درباره‌ي بهترين و بدترين اتفاق‌هاي سال 1389 بيان كرد.

به نظر شما، بهترين اتفاقي كه امسال در حوزه‌هاي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افتاد، چه بود؟

براي من شيرين‌ترين و بهترين اتفاق، آمدن منشور كوروش بود.

بدترين اتفاق را در سال 1389 چه مي‌دانيد؟

نمي‌توان گفت بدترين اتفاق چيست. خيلي از مواقع، بعضي از موضوعات جزو حوادث قرار مي‌گيرند، اما به نظر من، بدترين اتفاقي كه در سال 89 در حوزه‌ي ميراث فرهنگي افتاد، تخريب‌هايي بود كه در بازار تهران، در حال روي دادن است.

اين بهترين و بدترين اتفاق‌ها چه تأثيري در اين حوزه‌ها در سال‌هاي آينده خواهد داشت؟

منشور كوروش اين تجربه را به ما داد كه تلاش كنيم نمايشگاه‌هايي از اين دست را در ايران برگزار كنيم، چون استقبال عمومي خوبي داشت و خيلي تأثير‌گذار بود؛ اما درباره‌ي حادثه‌اي كه بيان شد، تلاش خود را به اين سمت مي‌بريم كه نگذاريم بازار تهران و موارد مشابه آن به‌دليل مسائل اقتصادي از بين برود. من فكر مي‌كنم بازار تهران خود يك موزه‌ي تجاري است كه متأسفانه به اعتقاد من، اكنون مديريت خوبي روي آن نمي‌شود.

پيش‌بيني شما درباره‌ي بهترين و بدترين اتفاقي كه سال آينده در اين حوزه مي‌تواند رخ دهد، چيست؟

در سال 90 بيشترين سياست ما اين است كه بتوانيم نمايشگاه‌هاي خارجي را در ايران و همين‌طور ايران را در خارج از كشور بيشتر توسعه دهيم. نمايشگاه تركيه بازتاب خيلي مثبتي داشت. پيش‌بيني مي‌كنم دوستان در اين حوزه تلاش بيشتري كنند، تا ببينيم خدا چه مي‌خواهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

جمعه 27 اسفند 1389  10:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها