0

كتاب شش رساله كهن پزشكي منتشر مي‌شود‌

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

كتاب شش رساله كهن پزشكي منتشر مي‌شود‌

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس مجمع ذخاير اسلامي:
كتاب شش رساله كهن پزشكي منتشر مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع ذخاير اسلامي از چاپ و انتشار كتاب شش رساله كهن پزشكي تا ارديبهشت ماه سال 90 خبر داد.

حجت‌الاسلام صادق اشكوري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم‌ با اشاره به چاپ شش رساله كهن پزشكي اظهار داشت: اين كتاب با مقدمه و تصحيح يوسف بيگ باباپور تاليف شده است.
وي خاطرنشان كرد: كتاب شش رساله كهن پزشكي از سوي مجمع ذخاير اسلامي با همكاري انتشارات طب سنتي ايران منتشر مي‌شود.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي با اشاره به عناوين شش رساله موجود در اين كتاب گفت: «صلاح الصحاح في حفظ صحه»، «الفراست منصوب افلاطون»، «معرفت اشجار و خواص نباتات»، «جوامع كتاب جالينوس في الامراض حادثه في العين»، «حفظ الصحه» و «خواص عرق گوگرد منصوب به اميرمؤمنان(ع)» از رساله‌هاي اين مجموعه محسوب مي‌شود.
حجت‌الاسلام اشكوري تصريح كرد: مجموعه شش رساله كهن پزشكي بسيار مهم و غني بوده و در ابتداي هر رساله نمونه‌اي از نسخه خطي آن آورده شده است.
وي خاطرنشان كرد: در اين مجموعه تنها جوامع كتاب جالينوس في‌الامراض حادثه في العين به صورت عربي ارائه شده و ديگر رساله‌ها به زبان فارسي در اختيار مخاطبان قرار مي‌گيرد.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي با بيان اينكه اين مجموعه داراي 100 صفحه است، اذعان داشت: اين كتاب تا ارديبهشت ماه سال 90 منتشر مي‌شود.
حجت‌الاسلام اشكوري خاطرنشان كرد: خواص‌الاشيا از ديگر كتاب‌هاي منتشر شده در زمينه طب بوده كه انتشار آن به عهده مجمع ذخاير اسلامي گذاشته شده است.
وي خاطرنشان كرد: اكنون تب طب سنتي در ايران فراگير بوده و دانشگاه‌هاي مختلف با راه‌اندازي رشته‌هاي جديد به سوي اين علم روي مي‌آورند.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي در پايان گفت: استادان، دانشجويان و داروسازان مي‌توانند از اين كتاب استفاده كرده و اين علم از كاربردهاي متنوعي در رشته‌هاي مختلف برخوردار است و عموم مردم نيز به اين كتاب علاقه دارند.
انتهاي پيام/م20/ك

جمعه 27 اسفند 1389  3:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها