0

جلوه ای ازآفتاب

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

جلوه ای ازآفتابجلوه ای ازآفتاب

تا این روح تعاون و تعهد در جامعه برقراراست کشورعزیز از آسیب دهر ان شاءالله تعالی مصون است. وبحمدلله تعالی حوزه های علمیه و دانشگاه ها و جوانان عزیز مراکزعلم و تربیت از این نفخه الهی غیبی بخوردارند .
عدم دخالت
ملت ازمراجع و علمای بزرگ تا طبقه ی بازاری و کشاورز و کارگر و کارمند، همه وهمه مسئول سرنوشت کشور و اسلام می باشند؛ چه درنسل حاضر و چه درنسل های آتیه؛ و چه بسا که در بعض مقاطع، عدم حضور و مسامحه، گناهی باشد که در رأس گناهان کبیره است. پس علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد، و الا کار از دست همه خارج خواهد شد. و این حقیقتی است که بعد ازمشروطه لمس نموده اید و نموده ایم. چه هیچ علاجی بالاتر و والاتر از آن نیست که ملت در سرتاسر کشور در کارهایی که محول به اوست بر طبق ضوابط اسلامی و قانون اساسی انجام دهد؛ و در تعیین رئیس جمهور و وکلای مجلس با طبقه تحصیل کرده ی متعهد و روشنفکر با اطلاع از مجاری امور و غیر وابسته به کشورهای قدرتمند استثمارگر و اشتهار به تقوا و تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی مشورت کرده، و با علما و روحانیون باتقوا و متعهد به جمهوری اسلامی نیزمشورت نموده ؛و توجه داشته باشند رئیس جمهور و وکلای مجلس از طبقه ای باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر آنان باشند، نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی توانند بفهمند.
و به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می نمایم که قدر این ملت را بدانید و در خدمتگزاری به آنان خصوصاً مستضعفان و محرومان و ستمدیدگان که نور چشمان ما و اولیای نعم همه هستند و جمهوری اسلامی رهاورد آنان و با فداکاری آنان تحقق پیداکرد و بقای آن نیز مرهون خدمات آنان است، فروگذار نکنید و خود را از مردم و آنان را از خود بدانید.
گزیده ای از وصیتنامه سیاسی- الهی امام خمینی (ره)

منبع: ماهنامه ی معارف ،شماره ی 26 ،ص 4

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

جمعه 27 اسفند 1389  1:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها