0

سبک زندگی موجب افزایش وزن کودکان ایرانی شده است

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

سبک زندگی موجب افزایش وزن کودکان ایرانی شده است

سبک زندگی موجب افزایش وزن کودکان ایرانی شده است

بررسی ها نشان می دهد به علت تغییر سبک زندگی، چاقی در میان تمام گروه های سنی و به خصوص گروه سنی کودکان رو به افزایش است.
مشاور تغذیه ای معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که مصرف بیش از اندازه غذا و کم تحرکی مهم ترین عوامل چاقی هستند گفت: البته عامل ژنتیکی نیز در چاقی دخیل است ولی در مجموع دو عامل فوق الذکر از عوامل مهم چاقی محسوب می شوند.
دکتر ابوالقاسم جزایری با تاکید براین که چاقی خود منشاء بسیاری از بیماریها به حساب می آید، افزود: از قدیم مردم به درستی چاقی را عاملی برای ابتلا به سایر بیماری ها بشمار می آوردند و امروزه با رشد دانش علوم پزشکی این مطلب مورد تایید قرار گرفته است.
وی انجام روزانه سه ربع تا یک ساعت نرمش را در پیشگیری از اضافه وزن بسیار موثر دانست و با اظهار نگرانی از روند رو به افزایش مصرف فست فودها در میان مردم و به خصوص نسل جوان گفت:فست فودها سرشار از نمک و چربی هستند که این دو عنصر از عوامل اصلی ابتلا افراد به بیماریهای قلبی و عروقی و فشارخون به حساب می آیند.
دکتر جزایری در عین حال با اشاره به کوتاه قدی در میان کودکان گفت: همانطور که مصرف زیاد غذا باعث چاقی و افزایش وزن می شود، سوء تغذیه نیز می تواند مشکلاتی برای کودکان و به خصوص کاهش قد را ایجاد کند.
وی افزود: به طور طبیعی در جامعه، برخی افراد دارای قد بلند و برخی قد کوتاه هستند اما عدم دریافت غذای مناسب در سنین رشد در کودکان موجب می شود که قد این افراد به اندازه کافی رشد نکند.
وی خاطرنشان کرد: رشد افراد از سن 19 سالگی به بعد کند می شود بنابراین بحث تغذیه در دوران کودکی و نوجوانی از اهمیت ویژه برخوردار است.

worldfood.ir

یاس

چهارشنبه 18 اسفند 1389  9:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها