0

سيستم كنترل فيلترهاي زغالي با مدل ايراني طراحي شد

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

سيستم كنترل فيلترهاي زغالي با مدل ايراني طراحي شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در راستاي مقابله با تحريم‌ها؛
سيستم كنترل فيلترهاي زغالي با مدل ايراني طراحي شد

خبرگزاري فارس: رئيس واحد ابزاردقيق پالايشگاه فجر جم اظهار داشت: در راستاي مقابله با تحريم‌ها، سيستم كنترل فيلترهاي زغالي با مدل ايراني در پالايشگاه جم طراحي شد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، عبدالكريم طرقي‌نژاد در آيين رونمايي از اين سيستم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ايران اسلامي در مسير رشد و پيشرفت حركت مي‌كند و با وجود تحريم‌هاي بين‌المللي باز هم شاهد حركت رو به جلوي ايران اسلامي هستيم.


وي با اشاره به طراحي و نصب سيستم كنترل فيلترهاي زغالي افزود: سيستم كنترل فيلترهاي زغالي نقش قابل‌توجهي در كاهش مصرف آب در پالايشگاه دارد و اين سيستم بدون ترديد نقش مهمي در كاهش مصرف دارد.


رئيس واحد ابزاردقيق پالايشگاه فجر جم خاطرنشان‌ كرد: سيستمي كه از ابتداي راه‌اندازي پالايشگاه مورد استفاده قرار مي‌گرفت به صورت دستي كار مي‌كرد و اين امر موجب به هدر رفتن مقدار قابل‌توجهي آب مي‌شد و در واقع اين سيستم جديد از هدررفت آب جلوگيري مي‌كند.


طرقي‌نژاد تصريح كرد: مناسب نبودن شيرهاي دستي سبب مشكلات جسماني كاركنان بهره‌بردار شده بود و با مشاهده اين مشكلات، اتوماتيك كردن اين سيستم كنترل بسيار ضروري است.


وي اضافه كرد: با اتوماتيك كردن اين سيستم‌ها در هر مرحله احيا از به هدر رفتن مقادير زيادي آب جلوگيري به عمل مي‌آيد و همچنين از صدمات بدني به بهره‌بردار جلوگيري مي‌شود و از همه مهم‌تر گامي ديگر به سمت خود‌كفايي برداشته شده است.


رئيس واحد ابزار دقيق پالايشگاه جم در مورد هزينه تمام شده اين سيستم نيز عنوان داشت: هزينه اين پانل‌ها در مقايسه با سيستم‌هاي خارجي بسيار پائين است و با توجه به تحريم‌هاي موجود اين اقدام مي‌تواند تاثير بسزايي در روند خودكفايي قطعات مورد نياز در پالايشگاه داشته باشد.


طرقي‌نژاد اظهار داشت: فيلترها و زئولايت‌هاي فاز دو نيز هم‌اكنون از سيستم‌هاي آمريكايي استفاده مي‌كنند كه براي تهيه قطعات آنها با مشكلات زيادي روبه‌رو هستيم و از اين رو در صورت نياز مي‌توان آنها را نيز با سيستم‌هاي جديد جايگرين كرد.


وي ابراز داشت: سيستم كنترل زئولايت‌ها نيز مراحل آزمايش را به خوبي پشت سر گذاشت و بعد از مراحل كابل‌كشي توسط تعميرات برق و نصب شيرهاي برقي توسط تعميرات، آماده نصب در واحد است.


اين مقام مسئول در بخش ديگري از اظهارات خود عنوان داشت:‌ در 30 ‌سال گذشته در زمينه‌هاي مختلف شاهد پيشرفت‌هاي شگرفي بوده‌ايم و استعدادهاي جوانان كشور در مسائل علمي و صنعتي توانسته‌ است به ظهور برسد و شعار "ما مي‌توانيم " كه حضرت امام خميني (ره) در ابتداي انقلاب مطرح كرده‌اند جامه عمل به خود پوشيده است.


طرقي‌نژاد عنوان داشت: ظرفيت‌هاي انساني، امكانات و توانايي‌هاي طبيعي و مادي ملت و كشور ما به گونه‌اي است كه ما مي‌توانيم با كارآمد كردن ساختارهاي داخلي و رفع موانع موجود در زمينه‌هاي مختلف شاهد جهش‌هاي بزرگي باشيم و شاهد رتبه‌اي بزرگ‌تر و شايسته‌تر در ميان كشورهاي منطقه و جهان باشيم.


وي تصريح كرد: بايد دست به دست هم بدهيم و با همه ظرفيت موجود براي رشد و پيشرفت بيشتر بايد فعاليت كنيم.

    حمید.bmp

 

 

چهارشنبه 18 اسفند 1389  9:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها