0

واکنش دادستان درباره حمله به یک روحانی در ورامین

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

واکنش دادستان درباره حمله به یک روحانی در ورامین

واکنش دادستان درباره حمله به یک روحانی در ورامین چاپ ارسال به رفقا
۱۷ اسفند ۱۳۸۹
پس از اظهارات دادستان تهران مبني بر قطع ارتباط موسوي و كروبي و حضور آنها در خانه‌هايشان، خانواده آنها اين موضوع را رد و بار ديگر موضوع بازداشت آنها را مطرح كرده‌اند اما دولت آبادي امروز بر سخنان گذشته خود تأكيد كرد و گفت: رسانه‌ها بايد به صحبتي كه دادستان تهران مطرح مي‌كند توجه كنند.

به گزارش فارس، عباس جعفري دولت‌آبادي دادستان عمومي و انقلاب تهران عصر امروز در حاشيه مراسم توديع و معارفه سرپرست دادسراي ناحيه 2 تهران سعادت‌آباد با اعلام اين مطلب افزود: درباره مسئله رسيدگي به پرونده سقوط هواپيما در نزديكي شهر تبريز كه پرونده در دادسراي فرودگاه رسيدگي مي‌شود، بايد به اين نكته توجه داشت كه اينگونه پرونده‌ها نيازمند تحقيقات و كار كارشناسي است.

وي ادامه داد: معمولاً در اينگونه پرونده‌ها حدود 6 ماه زمان لازم است كه كار كارشناسي دقيق انجام شود و سپس علت سقوط و وقوع حادثه مشخص شود.

دادستان تهران تأكيد كرد: به محض آنكه علت سقوط از سوي كارشناسان مشخص شود ما نيز پرونده را جمع كرده و نتايج آن را اعلام خواهيم كرد.

* تصميم نهايي در رابطه با متهمان پرونده تئاتر هدا گابلر گرفته نشده است

جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به سؤال فارس در مورد سرنوشت متهمان اجراي تئاتر موهن هدا گابلر به كجا رسيده است گفت: بارها گفتم افرادي آمدند و در دادسرا از آنها تحقيق شد اما هنوز تصميم نهايي درباره اين پرونده و همچنين متهمان آن گرفته نشده است.

وي افزود: اين پرونده همچنان مفتوح است و با نهايي شدن تصميمات اطلاع‌رساني خواهد شد.

* كهريزك 2 صحت ندارد

وي در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه گفته مي‌شود در اتوبان آهنگ زندان جديدي با مشخصات كهريزك بازگشايي شده و برخي از متهمان به آن نقطه متهم مي‌شوند، گفت: چنين چيزي صحت ندارد و از اساس كذب است.

وي ادامه داد: اگر كساني هستند كه مدعي تشكيل چنين بازداشتگاهي هستند دلايل خود را براي بررسي‌هاي ما به دادستاني ارائه دهند.

* خانواده‌هاي ايراني در انتخاب تور گردشگري دقت مي‌كنند

جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار فارس درباره برخي تورهاي گردشگري متخلف كه در آنها برخي اقدامات غير اسلامي رخ مي‌دهد و بررسي‌هاي دادستاني تهران گفت: خانواده‌هاي ما آن قدر فهميده هستند و در انتخاب تور دقت مي‌كنند كه اجازه بروز چنين حوادثي نمي‌دهند.

وي ادامه داد: رسانه‌ها نبايد به اين موضوعات دامن بزنند البته اين نكته ممكن است كه در ميان هزاران شركت 4 شركت متخلف نيز وجود داشته باشند اما بر اساس گزارشهاي ما اين تعداد زياد نيست و نگران كننده هم نيست.

دادستان تهران افزود: اين موضوعات به صورت اخبار پراكنده در برخي رسانه‌ها گزارش شده اما تاكنون پليس به ما گزارشي ارسال نكرده است.

* دست شبكه‌هاي رژيم صهيونيستي در ترور دانشمندان به وضوح ديده مي‌شود

جعفري دولت‌ابادي در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه آخرين نتايج رسيدگي به پرونده شهيد عليمحمدي و شهرياري به كجا رسيده است، گفت: در اين پرونده متهماني بودند كه وابسته به شبكه رژيم صهيونيستي هستند و در اين پرونده نقش داشتند البته تعدادي دستگير شدند.

وي ادامه داد: ما كماكان افراد ديگري را در رابطه با اين پرونده در دست شناسايي و تعقيب داريم كه البته نمي‌توانم نام آنها را ذكر كنم.

دادستان تهران افزود: مرجع تعقيب كننده اين پرونده با جديت تمام روي آن كار مي‌كند و اميدواريم ساير افراد نيز شناسايي شوند.

* براي پرونده پسر هادوي كيفرخواست صادر شده است

دولت‌آبادي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر سرنوشت هادوي گفت: بايد بگويم شخص هادوي كه پيش از اين دادستان تهران بوده است بيرون از زندان است اما فرزند وي به نام محمد امين هادوي در بازداشت به سر مي‌برد و براي پرونده وي كيفرخواست صادر شده است.

وي ادامه داد: به زودي پرونده اين فرد به دادگاه رفته و در نوبت محاكمه است.

* كشته شدن سومين نفر در حوادث 25 بهمن صحت ندارد

دادستان تهران در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه عنوان مي‌شود فردي به عنوان تهرانچي در حوادث روز 25 بهمن كشته شده است، آيا اين موضوع صحت دارد يا خير؟ گفت: اين موضوع كذب محض است و در روز 25 بهمن تنها 2 نفر كشته شدند.

وي ادامه داد: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده از سوي دادستاني مشخص شد اين فرد كسي است كه به صورت عادي در آن روز فوت كرده اما رسانه‌هاي غربي از اين موضوع سوء استفاده كرده و در راستاي پروژه كشته‌سازي خود نام آن را به زبان آورده‌اند.

* ادعاي خانواده موسوي و كروبي كذب محض است

دولت‌آبادي در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه پس از اظهارات دادستان تهران مبني بر قطع ارتباط موسوي و كروبي و حضور آنها در خانه‌هايشان، خانواده آنها اين موضوع را رد كرده‌اند و بار ديگر موضوع بازداشت آنها را مطرح كرده‌اند، گفت: رسانه‌ها بايد به صحبتي كه دادستان تهران مطرح مي‌كند توجه كنند.

وي گفت: ادعاي اين افراد كذب محض است و آنها به همراه همسرانشان در خانه‌هايشان هستند.

* فرضيه خودكشي و قتل عمد در پرونده طلبه پيشوايي مطرح است

دادستان تهران همچنين در رابطه با انتشار خبر فوت يك طلبه در بخش فشافويه گفت: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده اين فرد طلبه‌اي بوده كه در پيشوا ساكن بوده است.

وي ادامه داد: نقل اول اين است كه اين فرد خودش به منطقه امامزاده هاجر رفته اما نقل دوم اين است كه توسط عده‌اي براي اقامه نماز ميت به اين محل برده شده است.

دادستان تهران ادامه داد: البته نظريه پزشكي قانوني گرفته شده است و همچنين رئيس كل دادگستري استان نيز هيئتي را براي بررسي اين موضوع به محل اعزام كرده است.

* پرونده ايران خودرو به زودي به دادگاه مي‌رود

دادستان تهران درباره سرنوشت پرونده مرگ چندين نفر از شهروندان در حادثه تصادف در ايران خودرو گفت: هنوز نتايج كاملي در اين پرونده به دست نيامده اما ان شاء‌الله به زودي پرونده به دادگاه مي‌رود.

* سران فتنه با اقداماتي همچون 8 مارس به جايي نمي‌رسند

جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه عده‌اي از افراد وابسته به جريان فتنه و كشورهاي غربي عنوان كرده‌اند كه امروز به مناسبت روز 8 مارس به خيابان‌ها خواهند آمد و كشف حجاب خواهند كرد گفت: به سران فتنه مي‌گويم به اين سايت‌ها و چنين ادعاهايي اميدوار نباشند زيرا مردم نخواهند گذاشت فتنه بار ديگر جان بگيرد.

وي ادامه داد: آنها در اول و 10 اسفند شكست خوردند

دولت‌آبادي با اشاره به اينكه در زمان رضاخان نيز عده‌اي از زنان كشف حجاب كردند گفت: مگر در آن زمان چه اتفاقي افتاد، حالا نيز اگر عده‌اي معدود امروز كشف حجاب كنند اتفاق خاصي نخواهد افتاد اما خطاب به سران فتنه مي‌گويم آنها با چنين كارهايي به جايي نخواهند رسيد.

دادستان تهران در انتهاي اين مراسم از خبرنگاران تقدير كرد و به آنها نمره قبولي داد و توصيه‌هايي هم به آنها داشت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 18 اسفند 1389  8:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها