0

افزایش سهمیه اشتغال خراسان‌رضوی به 80هزار شغل

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

افزایش سهمیه اشتغال خراسان‌رضوی به 80هزار شغل

   
افزایش سهمیه اشتغال خراسان‌رضوی به 80هزار شغل  
استاندار خراسان‌رضوی گفت: تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال در استان 50هزار فرصت شغلی بود كه به دستور معاون اول رییس‌جمهور به 80هزار شغل ارتقا یافت.
به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، محمود صلاحی در جلسه شورای اداری استان با بیان این مطلب اظهار داشت: با برنامه ریزی های مطلوبی كه صورت گرفته و با كمك تمامی دستگاه های اجرایی تاكنون 90هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
صلاحی تصریح كرد: 850میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی نزد بانك های استان است كه باید این تسهیلات در اختیار كارآفرینان قرار گیرد.
وی افزود: 160میلیارد تومان بدهی دستگاه های دولتی استان به بخش خصوصی است كه با توجه به پایان سال باید دستگاه های اجرایی هرچه سریع تر نسبت به پرداخت این معوقات اقدام کند.
استاندار خراسان رضوی گفت: طی سال گذشته صادرات استان به كشورهای همسایه از رقم یك میلیارد و 150 میلیون تومان گذشت كه در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 37 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به مزایای طبیعی استان و تنوع گیاهان داروهایی در اقلیم خراسان از دانشگاه علوم پزشكی مشهد خواست تا با فرهنگی سازی نسبت به گسترش استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم اقدام کند.
صلاحی گفت: هر سرمایه گذاری كه بخواهد در زمینه كشت داروهای گیاهی در سطح استان سرمایه گذاری کند به مقدار مورد نیاز زمین از منابع طبیعی به صورت رایگان در اختیار او قرار داده خواهد شد.
محمدحسن واحدی مدیركل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه از بازدید پروژه های استان در پایان بهمن ماه خبر داد و گفت: طی این مدت توسط 15 گروه كارشناسی از هزار و 834 پروژه با اعتباری بالغ بر 395 میلیارد تومان بازدید شد.
وی افزود: پروژه های استان در مجموع 50.1 درصد پیشرفت داشته است.
مدیركل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی تصریح كرد: بر اساس گزارشات 11.46 درصد پروژه های استان خاتمه یافته، 81.30 در دست اجرا، 4.8 درصد عقب تر از برنامه بوده و 2.44 پروژه ها هنوز شروع نشده است.
واحدی تصریح كرد: 4.98 درصد پروژه های استان از نظر كیفی عالی، 68.04 درصد خوب، 7.4 درصد ضعیف و 8.56 پروژه ها بی نظر تشخیص داده شده است.
وی خاطرنشان كرد: به لحاظ پیشرفت فیزیكی شهرستان های گناباد با 60.12، مشهد با 59.71 و سرخس با 59.69 سه شهرستان برتر در حوزه پیشرفت پروژه های عمرانی در استان است.
مدیركل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی گفت: آب و فاضلاب روستایی، راه و ترابری و نوسازی و تجهیز مدارس سه دستگاه برتر درخصوص اجرای پروژه ها بوده اند.
واحدی درخصوص جذب اعتبارات دستگاه ها نیز گفت: در مجموع 73 دستگاه اجرایی اعتباری بالغ بر 540 میلیارد تومان تخصیص یافته است كه 67.2 درصد آن جذب شده و 92.7 درصد آن به ذی‌حسابان پرداخت شده است و دستگاه ها نیز 72.3 درصد آن را هزینه كرده اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 18 اسفند 1389  7:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها