0

حقوقي كه كارگران مي‌گيرند كافي نيست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حقوقي كه كارگران مي‌گيرند كافي نيست

رييس كميسيون اجتماعي مجلس:  
حقوقي كه كارگران مي‌گيرند كافي نيست  
كم كردن و يا ندادن حقوق كارگران سود نيست بلكه ضرر بزرگي است، با اين حال متاسفانه حقوقي كه به كارگران مي‌دهيم كافي نيست.
به گزارش خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) سليمان جعفرزاده ـ ‌رييس كميسيون اجتماعي مجلس‌ ـ در همايش تجليل از 32 سال آگاهي و بصيرت و شايستگي كارگران و افتتاح سامانه ثبت نام اينترنتي كارگران فصلي و ساختماني فلسفه توزيع سهام عدالت گفت: خدا جهان و انسان را آفريد و امروز نيز كارگران به عنوان خداي دوم نياز انسان ها را توليد مي كنند و هر چه ما از آنها تجليل كنيم باز هم كم است.
وي افزود: كارگران در دنيا همواره به عنوان قشر زحمت كش نگران امنيت شغلي خود بودند و حقوقي هم كه به آن‌ها داده مي‌شود هرگز كافي نبوده است.
جعفرزاده با تاكيد بر اينكه كارگران در جامعه بايد از امنيت شغلي بالايي برخوردار باشند، تصريح كرد: هرگونه ابهامي در قانون مضر است هم قشر كارگران و هم قشر كارفرمايان بايد بدانند كه قانون به نفع آنها عمل مي‌كند، اگر كارگران و كارمندان ما نيرو و روحيه لازم را نداشته باشند تنها از 50 درصد از توان خود در توليدات كشور استفاده مي‌كنند.
رييس كميسيون اجتماعي مجلس ادامه داد: كارگران بايد با روحيه باز كيفيت و راندمان توليد را بالا برده و تنها در اين شرايط است كه مي‌توان با توليدات ديگر جوامع رقابت كرد.
وي با بيان اينكه دردنياي جديد بايد جايگاه خود را تعريف كنيم خاطرنشان كرد: با اين سرعت و كيفيت نمي‌توانيم جايگاه خود را در جهان مشخص كنيم لذا ما نيازمند دانش فني برتر و تكنولوژي بالاتري هستيم.
وي در پايان درباره تعيين 25 سال سن بازنشستگي در كشور براي كارگران گفت: براي اينكه 25 سال كار براي بازنشستگي اعلام شود بايد 2.5 درصد دولت و 2.5 درصد كارفرما پرداخت كند ما و دولت درصدد تامين منابع كافي و تصويب قانوني در مجلس شوراي اسلامي براي اين 2.5 درصد هستيم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 18 اسفند 1389  7:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها