0

قیمت تمام شده هر مترمکعب آب اعلام شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

قیمت تمام شده هر مترمکعب آب اعلام شد

اقتصاد>انرژی -مدیرعامل آبفای استان تهران از محاسبات داخلی این شرکت خبرداد
براساس اظهارات مدیرعامل آبفای استان تهران،با برآوردهایی که این شرکت به طور مستقل انجام داده است قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در تهران 540 تومان است در شرایطی که امسال قیمت تمام شده مصوب 300 تومان بوده است.
در حالی پرورش امروز در جمع خبرنگاران رقم مصوب سال گذشته را 150 تومان اعلام کرد که این امر حکایت از افزایش دوبرابری قیمت مصوب درسالجاری دارد.این در حالی است که وی تاکید داشت:تصفیه خانه ها و واحدهای استحصال آب کشور تقریبا عمری 40 ساله دارند و همین امر باعث افزایش قیمت تمام شده آب در کشور شده است.
وی همچنین در خصوص برخی از مناطق تهران که هنوز تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار نگرفته اند از قوانینی گفت که دست این شرکت را برای آبرسانی به مناطقی که جزو مناطق شهری محسوب نمی شوند بسته است.وی به مناطقی جون دربند و یاسر اشاره کرد و افزود:با مذاکرات صورت گرفته با فرمانداری مشکل منطقه دربند تهران حل شده و بزودی آبرسانی به این منطقه آغاز خواهد شد اما هنوز بر سر منطقه یاسر مشکلات به قوت خودباقی است چرا که آبرسانی به این منطقه را یک شرکت خصوصی برعهده گرفته و این منطقه نیز برای تحت پوشش قرار گرفتن اصراری ندارد اما با این حال مذاکرات ادامه دارد.
به گفته پرورش، در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از دستگاههایی که دخیل در امر هدفمندسازی بود، وزارت نیرو است در این میان، آبفای تهران نیز با 4 میلیون و 100 هزار مشترک فعال، تلاش کرد تا این قانون را به بهترین نحو پیاده سازی کند، اما هنوز برای قضاوت در مورد میزان کاهش مصارف زود است چراکه باید حداقل چند دوره قبوض را بررسی کرد تا بتوان تغییر رفتار مصرفی مردم را تجزیه و تحلیل کرد.
وی اظهار داشت: بررسی ها نشانگر این است که قبوض آب مشترکان بیش از 3 هزار تومان در ماه اضافه نشده است، البته آن دسته از مشترکانی که قبوض آب آنها افزایش 2 برابری داشته یا رقم فزاینده ای در آن ثبت شده است را توزیع نکردیم، بلکه به صورت خاص همراه با نامه ای ویژه که در آن قید شده بود که مصرف آب به شکل فزاینده ای افزایش یافته ارسال شده و از مشترک درخواست شد تا حضور یابد و مذاکره حضوری داشته باشد.
پرورش میزان مصرف آب تهران را 40 هزار لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: در تابستان سال 89 مصرف آب تهران به 33 میلیون و 300 هزار مترمکعب رسید و توانستیم رکورد مصرف بزنیم که البته چندان مطلوب نیست.
وی اظهار داشت: برای گندزدایی آب تهران، کلرزنی در 30 نقطه تهران انجام می شود که برای بالابردن سطح ایمنی، 25 نقطه را با آب ژاول جایگزین کرده ایم.
این مقام مسئول در شرکت آبفای استان تهران خاطرنشان کرد: پروژه فاضلاب تهران یک پروژه زیست محیطی است که تا پایان سال اجرای خطوط آن به 400 کیلومتر می رسد و در سال آینده نیز قرار بر این است که 800 کیلومتر از این شبکه را اجرا کنیم. البته اگر منابع مالی لازم در اختیار قرار گیرد، ظرف 50 سال آتی فاضلاب را جمع آوری می کنیم.
وی از انتشار 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت خبرداد و گفت: همچنین 100 میلیارد تومان در مرحله اول، در سال 90 از بانک توسعه اسلامی منابع مالی دریافت می شود، البته سقف در نظر گرفته شده 250 میلیارد تومان است.
پرورش به اجرای طرح پیش فروش فاضلاب در دماوند و پاسداران خبرداد و گفت: مردم در این طرح 20 ماهه حق انشعاب را پرداخت می کنند ، در مقابل آبفا نیز تعهد می دهد که شبکه را ظرف 24 ماه اجرایی کند، بر این اساس هزینه انشعاب هم رایگان خواهد بود./

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 18 اسفند 1389  2:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها