0

هديه امام(ره) به همسر شهيد كاظمی

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

هديه امام(ره) به همسر شهيد كاظمی

فارس- همسر شهید «سیدکاظم کاظمی» گفت: پیش از ازدواج با شهید کاظمی، در خواب دیدم که یکی از پاسداران بیت امام(ره) از طرف ایشان یک اصول کافی برایم آورد که گوشه آن به خط ایشان نوشته شده بود: «تقدیم به دختر عزیزم لیلا مصلایی». تعبیرش را که پرسیدم، گفتند: احتمالاً همسرت از سادات است.
لیلا مصلایی؛ همسر سردار شهید «سیدکاظم کاظمی» قام‏مقام فرماندهی و یکی از پایه‌گذاران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: شهید کاظمی در سال 1336 در شهرستان گرمسار به دنیا آمد؛ او پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در آمریکا مهندسی می‌خواند که با تشریف‌فرمایی حضرت امام، سید هم به ایران آمد و ابتدا در کمیته انقلاب اسلامی فعالیت کرد و با آغاز درگیری‌های غرب کشور، به همراه تعدادی از دوستانش سپاه پاوه را تشکیل داد.
وی افزود: او هرجا که احساس می‌کرد به تعبیر خودش کاری روی زمین مانده، دست به کار می‌شد و کار را برای انقلاب افتخار خود می‌دانست.
*پیش از ازدواجمان در خواب از حضرت امام یک اصول کافی هدیه گرفتم
همسر شهید کاظمی بیان داشت: پیش از اینکه به خواستگاری من بیاید، در خواب دیدم همسر یکی از دوستانم که پاسدار بیت حضرت امام(ره) است، از طرف امام، برای من چند جلد اصول کافی آورده است؛ به او گفتم: «من اصول کافی دارم، مگر نمی‌گویند امام علم غیب دارد؛ چرا دوباره برای من اصول کافی فرستادند؟»؛
او گفت: «این کتاب را باز کنید تا ببینید همین را انتخاب می‌کنید یا آنهایی را که در کتابخانه‌تان دارید؟»؛ وقتی کتاب را باز کردم، دیدم تمام صفحاتش سبز و نورانی‌ است و روایاتش با آب طلا نوشته شده، حضرت امام هم در گوشه‌ای از آن نوشته‌اند: «هدیه‌ به دختر عزیزم لیلا مصلایی». من همان موقع کتاب‌های خودم را از کتابخانه برداشتم و کتاب‌های هدیه امام را جای قبلی‌ها گذاشتم؛ وقتی تعبیر این را از آقای گلپایگانی پرسیدم، گفتند: «احتمالاً همسر شما از سادات هستند».
وی با بیان اینکه تمام لحظات زندگی با شهید کاظمی،‌ خاص و خاطره‌انگیز بود، گفت: او بسیار صبور بود؛ من دختر جوانی بودم و شرایط کاری او و محیط زندگی‌‌ام به خصوص در دورانی که در سیستان و بلوچستان بودیم، با وجود بچه‌ها و تنهایی‌ام، برایم بسیار سخت بود.
مصلایی ادامه داد: گاهی بر اثر خستگی و تنهایی بداخلاقی‌هایی می‌کردم؛ اما او با آرامش به حرف‌های من گوش می‌داد و در برابر تندی من فقط لبخند می‌زد؛ به طوری که مرا مجبور به تواضع می‌کرد و به او می‌گفتم واقعاً این اسم برازنده شماست.
*سه بار قایقش را تغییر دادند اما تقدیرش شهادت بود
همسر سردار شهید کاظمی در خصوص نحوه شهادت این پاسدار شجاع سپاه اسلام عنوان کرد: شهید کاظمی درشهریور 1364 در حالی که باید خود را به جلسه‌ فرماندهان سپاه بدر برساند، به شهادت رسید.
وی گفت: او می‌خواست نحوه عملیاتی را که در پیش بود، برای فرماندهان سپاه بدر تشریح کند و باید به اهواز می‌رفت؛ برای عزیمت به اهواز باید با قایق از هور عبور می‌کردند که در مسیر به دلیل وقوع مسائلی سه بار مجبور می‌شود قایقش را تغییر دهد.
مصلایی اظهار داشت: شهید کاظمی و دوستانی که او را در این مسیر همراهی می‌کردند، یک بار به دلیل گیر کردن میان نی‌ها و بار دیگر به دلیل سوراخ شدن، قایق را تغییر می‌دهند اما دفعه سوم خمپاره‌ای در نزدیکی قایق اصابت می‌کند و از آن گروه، فقط همسر من شهید می‌شود.
*پیش از شهادتش دخترم خواب دید که پدر به دیدارش آمده است
همسر سردار شهید سید کاظم کاظمی با بیان اینکه دختر سه‌ساله‌اش در خواب متوجه شهادت پدرش می‌شود، اظهار داشت: شب پیش از شهادت همسرم، دخترم زهرا که آن موقع 3 سال داشت، خواب پدرش را دید. او علاقه شدیدی به پدرش داشت و همسرم هم متقابلاً به او عشق می‌ورزید.
وی افزود: من بعد از شهادت همسرم، در خواب از او پرسیدم: «چطور توانستی از زهرا دل بکنی؟»؛ او گفت: «یک لحظه احساس کردم ملائکه اطرافم را گرفتند و با خود بردند؛ در آب رودخانه‌ای مرا غسل دادند و گفتند: باید به جایگاه خودت بروی؛ در آن لحظه گفتم من زهرایم را نمی‌توانم تنها بگذارم؛ باید او را ببینم و به دیدار زهرا آمدم».
مصلایی یادآور شد: این در حالی بود که شهید کاظمی درست ساعت 7 به شهادت می‌رسد و آن روز خاطرم هست که زهرا در همین ساعت در حالی که گریه می‌کرد از خواب بیدار شد؛ پرسیدم: چرا گریه می‌کنی؟ و زهرا به سمت اطاق پدرش رفت و پرسید بابا کجاست؛ انگار سید پیش از شهادتش به دیدار زهرا آمده بود و پر کشیده بود!
*تا آخرین قطره خون‌ پای عهد خود با ولایت خواهیم ماند
وی با بیان اینکه خانواده شهدا حافظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) هستند، اظهار داشت:‌ ما اجازه نخواهیم داد خون شهیدانمان پایمال شود؛ ما پیرو ولایت فقیه هستیم و تا آخرین قطره خون‌ پای عهد خود با ولایت خواهیم ماند.
همسر سردار شهید سیدکاظم کاظمی با اشاره به حمایت ‌تعداد معدودی از همسران شهدا از سران فتنه در اتفاقات بعد از انتخابات سال گذشته گفت: دنیا محل غربال‌گری و فتنه‌ها بسیار زیاد است و از آنها گریزی نیست.
وی افزود:‌ احساس می‌کنم برخی از خانواده شهدا تحت تأثیر جوّ و تبلیغات منفی، حمایت‌هایی را اعلام کرده‌اند اما اگر ذره‌ای وفاداری نسبت به خون شهیدشان در وجود خود نگاه داشته باشند، شاید پایشان بلغزد اما محال است ولایت را رها کنند.
*کرکس‌ها بدانند برای حفظ انقلاب از جانمان نیز خواهیم گذشت
مصلایی از خانواده شهدا و ایثارگران خواست تا حافظ خون شهیدان خود باشند و عنوان کرد: انقلاب اسلامی بعد از 1400 سال توانست تشیع و اسلام را زنده کند و بنای حکومت اسلامی را با خون هزاران شهید در کشور ما استوار کرد؛ بنابراین باید این دستاورد عظیم را حفظ کنیم.این همسر شهید گفت: کرکس‌ها در کمین نشسته‌اند تا این انقلاب را ویران کنند ولی بدانند که برای حفظ آرمان‌های انقلاب و شهدا از بذل جانمان نیز دریغ نخواهیم کرد.
در بخشی از وصیت‌نامه سردار شهید سیدکاظم کاظمی آمده است: شما (پاسداران) سمبل انقلاب هستید، لحظه ای از جان‎فشانی در راه انقلاب اسلامی کوتاهی نکنید! سعی کنید همیشه در خط امام(ره) و مردم باشید!
. . . اگر می خواهید من آرامش داشته باشم، لحظه ای از دشمن داخلی، منافقین و ملحدین غافل نباشید! من هم سعی کردم این‎گونه باشم و در این راه به سهم خود تلاش نمودم.. . . دیگر وصیتم اینست که قرآن را زیاد بخوانید، دعا را فراموش نکنید، نیتهایتان را خالص کنید، اخلاق اسلامی را یاد بگیرید و حتماً عمل کنید، به‎خصوص خوش اخلاق باشید!

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 18 اسفند 1389  2:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها