0

جشن ميلاد حضرت عبدالعظيم (ع) در قبله تهران برگزار شد

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

جشن ميلاد حضرت عبدالعظيم (ع) در قبله تهران برگزار شد

جشن ميلاد حضرت عبدالعظيم (ع) در قبله تهران برگزار شد

خبرگزاري فارس: جشن سالروز ميلاد محدث عالي مقام حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) با حضور هزاران نفر از عاشقان، زائران و مجاوران آن حضرت در حرم مطهرش برگزار شد.


به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، جشن ميلاد حضرت عبدالعظيم الحسني با حضور جمع كثيري از عاشقان و ارادتمندان به حضرتش در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) برگزار شد.
مراسم جشن عيد ولادت حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام در حرم مطهر آن حضرت، دقايقي پيش در مصلاي بزرگ ري آغاز شد.
در ابتداي اين مراسم با شكوه و معنوي مهدي قره شيخلو از قاريان ممتاز و بين‌المللي كشورمان به تلاوت آياتي از كلام‌الله مجيد پرداخت و پس از آن محمدرضا غلامرضازاده از مديران و خادمان آستان زيارتنامه حضرت عبدالعظيم (ع) را قرائت كرد.
در ادامه اين مراسم گروه هم‌خواني فجر به اجراي برنامه پرداخت و قرائت اشعار توسط غلامرضا سازگار شاعر اهل بيت عصمت و طهارت عليهم‌السلام، از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.
همچنين مديحه سرايي علي فراهاني و سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين ناصر رفيعي از جمله برنامه‌هاي اين مراسم باشكوه و معنوي بود.
وي در اين مراسم ضمن تبريك فرارسيدن ولادت با سعادت امامزاده واجب التكريم و لازم التعظيم حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) به بيان ويژگي‌هاي شخصيتي اين محدث عالي مقام پرداخت.
استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بندگي و عبادت، سخاوت، ولايت‌پذيري، حساسيت به دينداري و ادب را از جمله ويژگي‌هاي حضرت عبدالعظيم (ع) برشمرد و اظهار داشت: حضرت عبدالعظيم (ع) در مدتي كه در ري بودند شب‌ها را تا صبح به عبادت مشغول بوده و روزه‌ها را روزه مي‌گرفتند.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: ما نيز بايد عبد خدا شويم تا نزد خداوند متعال مقام يابيم. انسان بايد عبد و مطيع خدا باشد.
اين گزارش حاكي است، علاوه بر مصلي بزرگ ري تمام صحن‌ها و رواق‌هاي آستان حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) در شب ميلاد حضرت مملو از عاشقان و ارادتمنداني بود كه عاشقانه و عارفانه به زيارت محدث عالي مقام حضرت عبدالعظيم (ع) آمده بودند تا بار ديگر در شب ميلاد حضرت با آرمان‌هاي ايشان تجديد بيعت كنند.
تشرف يافتگان به آستان حضرت عبدالعظيم (ع) مشرف شده و سالروز ميلاد سلاله امام حسن مجتبي (ع) را گرامي داشتند.
حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام فرزند عبدالله بن علي از نوادگان حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام است كه نسبش با چهار واسطه به آن حضرت مي‌رسد و از اين رو به «حسني» شهرت يافته است.
ميلاد مبارك آن‌حضرت در سال 173 ه.ق در مدينه منوره نقل شده است و 79 سال عمر با بركت ايشان، با دوران امامت چهار امام معصوم يعني امام موسي كاظم (ع)، امام رضا (ع)، امام محمدتقي (ع) و امام علي النقي (ع) مقارن است.
در روايتي از حضرت امام هادي عليه السلام نقل شده كه ايشان فرموده است هر كس قبر او (حضرت عبدالعظيم الحسني ) را زيارت كند، بهشت بر او واجب مي‌شود و همچنين ابن قولويه در كتاب كامل الزيارات از محمد بن يحيي اشعري عطار قمي روايت كرده كه شخصي از اهل ري گفت، بر حضرت ابوالحسن عسگري امام هادي عليهم‌السلام وارد شدم، آن جناب از من پرسيد در كجا بودي؟ عرض كردم: به زيارت سيدالشهداء (ع) رفته بودم، فرمود: آگاه و متوجه باش، اگر قبر عبدالعظيم را كه در نزد شماست زيارت كرده بودي، مثل اين بود كه حسين بن علي (ع) را زيارت كرده باشي.

چهارشنبه 18 اسفند 1389  1:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها