0

درگيري پليس يمن با زندانيان 7كشته و زخمي برجا گذاشت

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

درگيري پليس يمن با زندانيان 7كشته و زخمي برجا گذاشت

نسخه چاپي ارسال به دوستان
درگيري پليس يمن با زندانيان 7كشته و زخمي برجا گذاشت

خبرگزاري فارس: منابع خبري از كشته و زخمي شدن 7 نفر در جريان درگيري زندانيان يمني در شهر صنعا با پليس اين كشور خبر دادند.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه تلويزيوني الجزيره، با افزايش اعترضات مردمي عليه دولت "علي عبدالله صالح " رئيس جمهور يمن، بيش از 2 هزار زنداني در شهر صنعا با برپايي تظاهراتي ضمن درگيري با نيروهاي پليس از قيام مردمي اين كشور حمايت كردند.

بنابر اين گزارش، در اين درگيري ها كه نيرو‌هاي پليس از گاز اشك‌آور و شليك هوايي براي متفرق كردن زندانيان استفاده كردند، 3 نفر كشته و 4 نفر زخمي شدند.

اين گزارش افزود بيش از 2 هزار زنداني از روز گذشته با آتش‌زدن پتو و تشك‌هاي خود، اعتراضات خود را آغاز كرده و با حمله به سوي نيروهاي امنيتي تعدادي از آنها را به گروگان گرفتند. سپس زندانيان با حركت به سوي حياط اصلي زندان اين مكان را به تصرف خود درآوردند.

يكي از زندانيان در گفت‌وگو با الجزيره اعلام كرد در حال حاضر هيچ خشونت و درگيري در زندان مشاهده نمي شود اما جو بسيار بدي بر اين مكان حاكم است.
وي افزود: دفتر بسياري از مقامات زندان در آتش سوخته و نيروهاي امنيتي با ترك پست هاي خود در بيرون از زندان به سر مي‌برند.

گزارش‌هاي رسيده حاكي از آن است كه در پي تشديد اعتراضات مردمي، تدابير شديد امنيتي در شهر صنعا پايتخت يمن اعمال مي‌شود به طوري كه تعداد زيادي از نيروهاي يگان‌هاي امنيتي، ارتش و نيروهاي ويژه يمن در تمام خيابان‌هاي "صنعاء " پايتخت اين كشور و در نزديكي موسسات و سازمان‌هاي دولتي، بانك‌ها و نهاد‌هاي فعال خارجي در يمن مستقر شدند.
انتهاي پيام/++

چهارشنبه 18 اسفند 1389  12:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها