0

رييس‌كل بانك مركزي تاكيد كرد: ارائه خدمات بانكي تا آخرين ساعات پايانى سال به متقاضيان

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس‌كل بانك مركزي تاكيد كرد: ارائه خدمات بانكي تا آخرين ساعات پايانى سال به متقاضيان

رييس کل بانک مرکزي اظهار كرد: تا پايان سال کار مردم و مشتريان بايد انجام شود و به اين بهانه بانک‌ها اجازه ندارند، درخواست هاي مشتريان را براي دريافت وام به سال بعد موکول کنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) محمود بهمني در پاسخ به سوالي درباره اينکه چرا در ماه هاي پاياني سال و ماه‌هاي ابتداي سال بعد، برخي بانک‌ها به متقاضيان وام خدمات ارائه نمي‌کنند،‌ گفت: هيچ بانکي بر اساس قانون و مقررات نمي تواند در ماه اسفند يا از 15 فروردين ماه سال آينده به بعد به مردم وام ندهد.

وي تاکيد کرد: تا پايان سال کار مردم و مشتريان بايد انجام شود و به اين بهانه بانک‌ها اجازه ندارند، درخواست هاي مشتريان را به سال بعد موکول کنند اما ممکن است برخي بانک‌ها بر اين تصور باشند که در پايان سال بستن حساب‌ها و اين گونه مسائل زمان‌بر است و کارها به کندي صورت مي‌گيرد، ولي اين دليلي براي عدم ارائه خدمات به مشتريان نيست زيرا تمام سيستم‌ها کاملا الکترونيکي است و حساب ها تا پايان اسفند در همان روز بسته و تنظيم و تعيين مي شود.

رييس کل بانک مرکزي تصريح کرد: برخلاف گذشته که امور بانکي به صورت دستي انجام مي‌شد، در حال حاضر حساب ها بلافاصله بسته مي شود و هيچ گونه مشکلي از نظر ارائه سرويس و خدمات دهي حتي در زمينه تسهيلات براي بانک ها وجود ندارد.

وي افزود: البته ممکن است برخي واحدها مسائل اين چنيني را عنوان کنند و اين هم درست نيست و ما تذکرات لازم را به آنها داده‌ايم.

اظهار نظرات درباره بسته سياستي بانک مرکزي براي سال آينده صرفا نظرات شخصي است

بهمني در ادامه همچنين با اشاره به بسته سياستي بانک مرکزي گفت: با توجه به حجم و اهميت کار، سه شنبه هفته گذشته در شوراي پول واعتبار بسته سياستي بانک مرکزي مطرح شد. در جلسه بعدي هم اين موضوع مطرح خواهد شد تا انشالله بتوانيم به نتيجه مورد نظر دست پيدا کنيم.

رييس کل بانک مرکزي به پايگاه اطلا‌ع‌رساني دولت خاطر نشان کرد: متاسفانه به تازگي در برخي از رسانه‌ها مباحثي در خصوص سياست‌هاي بانک مرکزي و نرخ‌ها عنوان مي شود که اين ها به دليل اين که هنوز بسته سياستي بانک مرکزي تصويب نشده است، هيچ کدام رسميت و قطعيت ندارد بلکه صرفا نظرات شخصي است.

وي تاکيد کرد: به محض اين که سياست ها مشخص و تصويب شوند، از طريق شوراي پول و اعتبار و بانک مرکزي اطلاعات دقيق دراختيار مردم قرار مي‌گيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 18 اسفند 1389  12:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها