0

كتاب «اربعين هاشميه» اثر بانو «علويه همايونی» رونمايی شد

 
faraj2009
faraj2009
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 251
محل سکونت : اصفهان

كتاب «اربعين هاشميه» اثر بانو «علويه همايونی» رونمايی شد

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه اصفهان، «معصومه عسگری» مدرس حوزه در اين مراسم گفت: كتاب «اربعين هاشميه» توسط مرحوم بانو «مجتهده امين» به زبان عربی با موضوع چهل حديث از پيامبر(ص) در زمينه فقه، اخلاق و ساير موضوعات نگاشته شده و بانو علويه همايونی آن‌را به فارسی ترجمه و تقريظ (حاشيه نويسی) كرده است.

وی آثار بانو همايونی را بيش از 20 اثر در حوزه فقه، روايات اهل‌بيت و اخلاق برشمرد و گفت: اين محقق برجسته حوزه به عنوان بنيانگذار آموزش كلاسيك حوزوی خواهران شناخته می‌شود، زيرا با ايجاد حوزه علميه ويژه خواهران توانست نقش مهمی در ايجاد ساختار آموزش دينی برای خواهران ايفا كند.

مدرس حوزه علميه افزود: اين بانوی 86 ساله از شاگردان برجسته بانو مجتهده امين است كه تحصيلات خود را در دانشگاه الهيات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و حوزه علميه اصفهان دنبال كرده است.

وی خاطرنشان كرد: شاگردان بانو مجتهده امين به صورت عام و خاص تعداد بسياری هستند، ولی بانو همايونی با بصيرت و تيزبينی خود توانسته يكی از شاگردان برجسته بانو امين باشد.

وی خوش‌برخوردی، تواضع، ساده‌زيستی، قناعت و توجه به انسانيت زن را از مهم‌ترين ويژگی بانو همايونی برشمرد و گفت: از ديدگاه بانو همايونی مهم‌ترين جايگاه زن، محوريت تربيت خانواده است كه هيچ مقام و جايگاه به مرتبه آن نمی رسد.

عسگری تاكيد بانو همايونی بر تأمل و تفكر در آيات قرآن و معارف و مفاهيم آن را قابل توجه دانست و گفت: حفظ جايگاه انسانيت و پيدا كردن نقش هر انسان در عالم از آموزه‌های اين مدرس حوزه است.

سه شنبه 17 اسفند 1389  9:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها