0

تحصن بحرینی ها مقابل ساختمان دولت

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

تحصن بحرینی ها مقابل ساختمان دولت

به گزارش شیعه آنلاین، رییس شورای علمای بحرین با اشاره به گسترش اعتراضات مردمی و تحصن امروز مردم مقابل ساختمان نخست وزیری، گفت: رژیم حاکم بیش از پیش در حال نزدیک شدن به ورطه سرنگونی است.

مجید مشعل رییس شورای علمای بحرین در گفتگو با العالم، تأکید کرد: تحصن مردم مقابل ساختمان نخست وزیری یکی از مراحل تظاهرات و تحصن های مداوم در کشور است که هدف از آن تحقق خواسته های عادلانه و مشروع از جمله برپایی نظام دموکراتیک به نمایندگی از مردم است.

مشعل گفت: مردم بر برکناری کابینه بحرین اصرار دارند زیرا این کابینه دستش به خون شهدای بی گناه آغشته است و تلاش می کند با استفاده از همه ابزارها در میان مردم تفرقه افکنی کرده و منافع خود را حفظ کند.

وی اظهار داشت: ملت بحرین بر ادامه راه خود تا تحقق خواسته های سیاسی شان در چارچوب حفظ وحدت ملی و پیوند ایمانی و پرهیز از اختلافات مذهبی و فرقه ای اصرار دارد.

مشعل اقدام معترضان در رسیدن به کاخ نخست وزیری القضیبیه را گامی اساسی دانست و گفت: مردم توانستند ساختمان کابینه را به محاصره خود درآورده و از تشکیل جلسات آن جلوگیری کنند. رییس شورای علمای بحرین تأکید کرد: اصرار مردم و گسترش تظاهرات باعث خواهد شد دولت دیر یا زود به خواسته های مشروع آنها تن دهد و برای فراهم کردن زمینه اصلاحات حقیقی از قدرت کناره گیری کند.

در همین حال، یوسف بحارنه درگفتگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: تظاهرات عامل فشار بر رژیم حاکم برای پذیرش خواسته های مردم است .

 وی با اشاره به تحصن امروز مردم و تظاهرکنندگان در برابر ساختمان دولت و جلوگیری از ورود وزرا افزود: برگزاری تظاهرات دربرابر نهادهای دولتی موجب مختل شدن نظام سیاسی و نیز فلج شدن روند جاری در کشور می شود.

بحارنه گفت: تظاهرات و تحصن شیوه ای مسالمت آمیز است و مخالفان راه دیگری برای رساندن پیام خود به حکومت ندارند. مردم و مخالفان به روشنی خواسته های خود را به ولیعهد گوشزد کردند و او باید برای خارج کردن کشور از این وضعیت پیچیده کنونی تلاش کند.

این فعال سیاسی بحرینی خاطرنشان کرد: زنجیره انسانی که اخیرا دربحرین برگزار شد ، پیام اتحاد ملت را به گوش همگان رساند.

وی گفت: این اقدام نشان داد که مردم بحرین همگی با هم برادرند و خواهان تغییر رژیم حاکم هستند.

بحارنه خاطرنشان کرد: این تظاهرات و تجمع ها باعث تقویت مواضع مخالفان و رهایی کشور از اوضاع فاجعه بار کنونی خواهد شد و زمینه را برای مذاکرات جدی جهت تحقق خواسته های مردم فراهم خواهد کرد. رییس شورای علمای بحرین تأکید کرد: کسانی که در اجابت خواسته های مردم تعلل می کنند در حقیقت باعث سوق دادن کشور به سوی لغزشگاه های خطرناکی خواهند شد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 17 اسفند 1389  8:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها