0

عضو هيات مديره شرکت عمران شهري: 75 فناوري جديد کمک خوبي براي کاهش قيمت مسکن است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

عضو هيات مديره شرکت عمران شهري: 75 فناوري جديد کمک خوبي براي کاهش قيمت مسکن است

عضو هيات مديره شرکت عمران شهري گفت: 75 فناوري جديد در بخش مسکن و ساختمان کمک خوبي براي کاهش قيمت مسکن است.

محمد آييني در گفت و گو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه کوير، با اشاره به بحث هدفمند کردن يارانه‌ها و نبود افزايش قيمت در حوزه مسکن، گفت: 78 روز از زمان هدفمندسازي يارانه‌ها گذشته است و مردم و دولت توانسته‌اند اين موضوع را به خوبي هدايت کنند و در اين مدت شاهد هيچگونه افزايش قيمت در حوزه مسکن نبوديم.

آييني گفت: بعضي افراد قبل از هدفمند کردن يارانه‌ها منتظر ايجاد يک شوک قيمتي به ويژه در بخش مسکن به دليل استفاده از مصالح ساختماني که انرژي بر هستند، بودند اما خوشبختانه با مديريت خوبي که انجام شد، اين شوک قيمتي را شاهد نبوديم.

عضو هيات مديره شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران با بيان اينکه بيش از 75 مورد فن آوري جديد در بخش ساختمان و مسکن مجوز گرفته‌اند، گفت: با استفاده از فن آوري‌هاي جديد مي‌توان قيمت تمام شده ساختمان و مسکن را پايينتر هم آورد يعني به جاي اينکه از آجر که انرژي بر است، استفاده کنيم مي‌توان مصالح ديگري بکار برد که اصلا نياز به انرژي نداشته باشند.

وي ادامه داد: وقتي مصرف انرژي در مصالح ساختماني کم شود به همان ميزان قيمت تمام شده مسکن کاهش پيدا مي‌کند و مرکز تحقيقات اين ادعا را دارد که با اين فن آوري‌هاي جديد مي‌شود اثر افزايشي که در مصالح ساختماني است، پوشش داد و حتي قيمت تمام شده مسکن را کاهش داد.

وي در ادامه به سکونتگاه‌هاي غير رسمي اشاره و تصريح کرد: در بحث سکونتگاه‌هاي غير رسمي بايد تدابيري براي پيشگيري انديشيد که افزايش پيدا نکند و همچنين ساماندهي سکونتگاه‌هاي موجود نيز از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

آييني تصريح کرد: بايد موانعي ايجاد کرد تا هيچ کس به راحتي نتواند سکونتگاه غير رسمي ايجاد کند و از آن طرف وظيفه برنامه‌ريز شهري است که جاهايي را براي مسکن کم درآمدها فراهم کنند.

وي در ادامه به اثرات سوء سکونتگاه‌هاي غير رسمي اشاره و تصريح کرد: شبانه سازي و دور از نظارت و بدون مجوز ساختن مشکلات عديده‌اي از جمله عدم استحکام ساختمان و صدمه به زيبايي شهر را به همراه دارد.

آييني يادآور شد: هر شهري بايد رشد کند و آن رشد امري طبيعي است، سکونتگاه‌هاي غير رسمي اگر بخواهد تبديل به يک روند رو به گسترش شود، خطرناک است بايد فکر کرد و مشکل را از مبدأ درست و رفع کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 17 اسفند 1389  4:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها