0

اکنون نوبت انقلاب فلسطینی هاست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

اکنون نوبت انقلاب فلسطینی هاست

اکنون نوبت انقلاب فلسطینی هاست چاپ ارسال به رفقا
۱۷ اسفند ۱۳۸۹


به دنبال آغاز جنبش مردمی جهان عرب و فراگیر شدن این ندای آزادی خواهان در کشورهای عربی این گمانه زنی مطرح شده که دیگر نوبت خیزش جهان عرب و مسلمانان علیه اسرائیل فرا رسیده است. مقامات تل آویو می دانند که اکنون بنیان رژیم صهیونیستی سست تر از هر زمان دیگر است.

به گزارش الف به نقل از "گلوبال ریفرنس"،  یکی از نکات بسیار مثبت و سازنده  جنبش های مردمی در کشورهای عرب احیای روحیه عدالت خواهی و آزادی طلبی مردم جهان عرب بوده است و به نظر می رسد دیگر نوبت به قیام مردم مسلمان جهان به ویژه مردم فلسطین علیه اسرائیلی ها فرا رسیده است. موجی عظیمی که در جهان عرب به راه افتاده می تواند در میان فلسطینی ها آغاز شود تا آنها بتوانند سرزمین شان را از اشغال اسرائیلی ها رها کنند. آنچه به مردم فلسطین بیش از هر زمان دیگری انگیزه می دهد، اثبات به ثمر نشستن جنبش های مردمی در جهان عرب است. فلسطینی ها می توانند از این موج ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند و خط بطلانی بر بنیان رژیم تل آویو بکشند.

فعالان فلسطینی دست به کار شده اند و در اینترنت قرار است همانند دیگر کشورهای عرب یک روز را به عنوان روز خشم نامگذاری کنند.

ناآرامی ها و اعتراض های گسترده مردمی در کشورهای عربی موجی از نگرانی را در میان مقامات تل آویو ایجاد کرده است به طوریکه آنها بیشتر از هر زمان دیگری اکنون جایگاه خود را در خطر می بینند. آمریکا یک هم پیمان همیشگی اسرائیل نیز از شرایط ایجاد شده که به ضرر منافع واشنگتن و تل آویو است، نگران است. آمریکا اخیرا در رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل با رای وتو خود به یک پیش نویس قطعنامه این سازمان در غیرقانونی خواندن شهرک سازی های اسرائیل عملا حتی خود را درمیان یکسری از هم پیمانانش بی اعتبار کرد. قطعا قیام گسترده فلسطینی ها علیه اسرائیل بنیان قدرت آمریکا را نیز به طور غیرمستقیم متزلزل خواهد کرد.

فلسطینی ها می دانند که قیام آنها علیه اسرائیل اگر همچون قیام های مردمی در تونس و مصر باشد مطمئناً به ثمر خواهد نشست و فلسطینیان می توانند سرزمین خود را آزاد کنند. این قیام فلسطینیان در حالی می تواند با گستردگی آغاز شود که چندین کشور جهان تشکیل یک کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخته اند و در صورت آغاز جنبش مردمی فلسطین قطعا کشورهای دیگر از
این قیام مردمی حمایت خواهند کرد و فلسطینیان انگیزه بیشتری را برای ادامه حرکت در این مسیر خواهند داشت. این نوع جنبش های مردمی که در جهان عرب آغاز شده ماهیتی ضد دیکتاتوری دارد که ظلم ستیزی و عدالت خواهی نیز از جمله خصوصیات دیگر آن است. فلسطینی ها باید اکنون این فرصت را مغتنم بشمارند و با حمایت کشورهای دیگر قیام گسترده را علیه اسرائیل شروع کنند.

با توجه به حوادث رخ داده در خاورمیانه و نگرانی مقامات اسرائیلی همه چیز به ضرر اسرائیلی ها پیش می رود و آغاز یک جنبش عظیم مردمی در فلسطین می تواند ضربه مُهلکی بر پیکره مقامات تل آویو وارد کند.

فلسطینی ها باید بدانند که کشورهای مسلمان دیگر در خاورمیانه به طور کامل از آنها حمایت خواهند کرد و شرایط خاورمیانه اکنون به نفع آنهاست چون از سویی مسلمانان منطقه علیه دیکتاتوری های تحت حمایت غرب به پا خواسته اند و از سوی دیگر آمریکا و هم پیمانانش عملا دیگر جایی را برای خود در خاورمیانه نمی بینند. اکنون زمان قیام فلسطینی هاست.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  4:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها