0

كفاشيان: باشگاه‌هاي ليگ برتري بايد تيم‌هاي پايه قوي داشته باشند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

كفاشيان: باشگاه‌هاي ليگ برتري بايد تيم‌هاي پايه قوي داشته باشند

كفاشيان: باشگاه‌هاي ليگ برتري بايد تيم‌هاي پايه قوي داشته باشند
 

رئيس فدراسيون فوتبال در دومين نشست مسئولان آکادمي فوتبال باشگاه‌هاي ليگ برتر گفت: براي رشد در فوتبال بايد باشگاه‌ها در رده‌هاي پايه تيم‌هاي قدرتمندي داشته باشند


  دومين نشست مسئولين آکادمي فوتبال باشگاه‌هاي ليگ برتر صبح امروز با حضور علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال،‌ فريدون معيني، رئيس کميته تيم‌هاي ملي، عليزاده، رئيس آکادمي فوتبال، گل‌محمدي معاونت آکادمي و عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر و مسئولين باشگاه‌ها برگزار شد.
کفاشيان در ابتداي اين مراسم به اهميت و نقش مؤثر تيم‌هاي پايه در رشد پيشرفت فوتبال اشاره کرد و افزود: بايد از مباحث عيني براي پيشرفت و رشد تيم‌هاي پايه در محيط‌هاي گوناگون استفاده کرد.

وي ادامه داد: تمام باشگاه‌هاي ليگ برتر بايد تيم‌هاي پايه قوي داشته باشند تا در اين صورت بتوانند در رشد و پيشرفت مسابقات ليگ برتر و در نهايت داشتن يک تيم ملي خوب دست يابيم.

در ادامه اين نشست نيز عزيزمحمدي با مقدمه‌اي و تاکيد باشگاه‌هاي ليگ برتر و تفاوت آن نسبت به آسيا و جهان اشاره کرد و گفت: ما مقايسه‌اي در مورد باشگاه‌هاي خود با ليگ‌هاي ژاپن و کره جنوبي انجام مي‌دهيم و بايد براي برطرف شدن مشکلات تمام تلاش خود را انجام دهيم تا ليگي پويا داشته باشيم.
وي ادامه داد: آکادمي در رشد و پيشرفت فوتبال اهميت بسيار زيادي دارد و بايد به مسيري برويم که باشگاه‌ها به خصوصي‌سازي تبديل شوند و از مدل کشورهاي پيشرفته الگوبرداري کنيم.

معيني نيز در ادامه توضيحاتي را در خصوص توسعه فوتبال و نقش مؤثر رده‌هاي پايه در پيشرفت اين رشته عنوان کرد و افزود: بر اساس سند چشم‌انداز بايد راهکارهاي مؤثري را براي توسعه فوتبال در رده‌هاي پايه انجام دهيم و اين امر مستلزم اين است که استراتژي‌ها و اهداف اين طرح را مشخص کنيم.
وي ادامه داد: نوسان‌هاي پيش‌رو در پيشرفت فوتبال بايد پرداخته شود و از جمله اهداف اين طرح توسعه فوتبال جوانان، تربيت مربيان در سطوح بالاست. براي اين امر بايد راه‌حل‌ها و کارهاي مؤثر را پيشنهاد داد تا بتوانيم به يکي از اهداف طرح که کاهش فاصله فوتبال ايران با ساير تيم‌هاي جهان است دست يابيم.
رئيس کميته تيم‌هاي ملي خاطرنشان کرد: در اين طرح جوانان و استعداديابي را در دستور کار خود قرار داده‌ايم و يکي از اقدامات انجام شده تقسيم فوتبال پايه در 9 منطقه تهران، اصفهان، فارس، خوزستان، ساري، تبريز، کرمان، خراسان و بوشهر است که با استفاده از اين طرح به برگزاري رده‌‌هاي پايه و مشخص کردن قهرمان هر منطقه به صورت متمرکز است.
معيني يادآور شد: از جمله اهداف اين طرح رشد فوتبال در رده‌هاي پايه و تدوين برنامه براي برگزاري هرچه بيشتر مسابقات در رده‌هاي مختلف است تا در پايان بتوانيم به اهداف نهايي که دستيابي به فوتبال بهتر و پرورش بازيکنان با استعداد است دست‌يابيم.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 17 اسفند 1389  3:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها