0

دولت به وظايف خود در مديريت علم و فناوري كشور وقوف كامل دارد

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

دولت به وظايف خود در مديريت علم و فناوري كشور وقوف كامل دارد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در مراسم رونمايي از نقشه جامع علمي كشور، استقلال را نخستين خواسته ملت ايران در انقلاب اسلامي دانست و اظهار داشت: استقلال بدون پيشرفت علمي ممكن نخواهد بود.

وي با اشاره به توجه ويژه رهبر معظم انقلاب به پيشرفت علمي و ترويج اين گفتمان در كشور افزود: در سال‌هاي اخير شاهد تهيه و تصويب طرح‌هاي درازمدت زيادي در كشور بوده‌ايم كه نقشه جامع علمي كشور، سند ملي آموزش و پرورش، قانون برنامه پنجم توسعه و همچنين سند چشم‌انداز 20 ساله كشور از جمله آنها است.

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس تدوين و تصويب برنامه‌هاي دراز مدت در كشور را نشان از وجود ثبات و آرامش و شوق و اميد در كشور دانست و گفت: تصويب نقشه جامع علمي كشور اين معنا را منتقل مي‌كند كه دولت به وظايف خود در مديرت علم و فناوري وقوف كامل دارد.

حداد عادل با بيان اينكه اگرچه علم با تلاش دانشمندان به پيش مي‌رود اما مديريت آن با دولت است، خاطرنشان كرد: اگر دولت و نظام به مجموع فعاليت‌هاي كشور نظارت لازم را نداشته باشند حاصل فعاليت‌ها شكل موزائيكي به خود مي‌گيرد درحالي كه ما مي‌خواهيم يك فرش زيبا از فعاليت‌هاي علمي خود داشته باشيم.

وي با بيان اينكه نقشه جامع علمي كشور وظايف هر بخش را در اين حوزه مشخص مي‌كند، يادآور شد: مهمترين مسئله در شرايط كنوني ضرورت نظارت بر اجراي نقشه جامع علمي كشور است.

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه در چند سال گذشته در زمينه تدوين نقشه‌ها فعاليت زيادي انجام داده‌ايم اظهار داشت:‌ با وجود اين مسئله هنوز توجه و تبعيت به اين اسناد بالادستي براي ما به يك فرهنگ تبديل نشده است و اين خطر وجود دارد كه با وجود همه اين نقشه‌ها، همچنان هر فردي به كار خود بپردازد.

حداد عادل در پايان با بيان اينكه از رئيس جمهور درخواست داريم بر اجراي كامل اين نقشه تاكيد داشته باشند، گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز بايد همانند تدوين اين نقشه، براي اجراي آن نيز اهتمام لازم را صرف كند تا اين نوزادي كه سالم به دنيا آمده بخوبي پرورش يابد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 17 اسفند 1389  3:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها