0

رديابي با GPS ايراني؛ سامانه موقعيت‌ياب و راهنماي محلي با تلاش پژوهشگران كشور ساخته شد

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رديابي با GPS ايراني؛ سامانه موقعيت‌ياب و راهنماي محلي با تلاش پژوهشگران كشور ساخته شد

محققان يكي از واحد‌هاي فناور پارك علم و فناوري كرمان موفق به طراحي و ساخت سامانه موقعيت‌ياب و راهنماي محلي شدند كه به گفته آنها مي‌تواند جايگزيني بهينه براي سيستم GPS با كاربري محلي باشد.

مهندس محمدرضا چاووشيان در گفت وگو با خبرنگار «فناوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: با توجه به نيازي كه در كشور وجود داشته اين سامانه با كاربردي شبيه به سيستم GPS و براي استفاده به عنوان سيستم‌هاي نظارت جاده‌يي، سيستم‌هاي هدايت و مسيريابي و ... طراحي و ساخته شد.

وي با بيان اينكه عدم موقعيت‌يابي دقيق از معايب اين سامانه است، تصريح كرد: هزينه تمام شده پايين‌تر، كاهش قيمت گيرنده‌ها و امكان برقراري ارتباط دو طرفه با خودروها از مزايا و ويژگي‌هاي سامانه موقعيت‌ياب و راهنماي محلي است كه در بسياري از كاربردها مناسب‌تر از GPS به نظر مي‌رسد.

چاووشيان در خصوص كاربردهاي اين سامانه موقعيت‌ياب خاطرنشان كرد: استفاده از سامانه موقعيت‌ياب در سيستم نظارت جاده‌يي براي كنترل تاكسي‌ها و اتوبوس‌هاي بين شهري يكي از كاربردهاي اين سامانه است و از آنجايي كه هزينه تمام شده براي راننده (مالك) خودرو و دولت نسبت به GPS تا يك دهم كاهش پيدا كرد و از طرفي با توجه به انتقال اتوماتيك اطلاعات و قابليت ارتباط دو طرفه نيازي به تخليه اطلاعات از اين سيستم نيست نسبت به GPS بهينه‌تر و با صرفه‌ اقتصادي بيشتر قابل استفاده است.

وي با بيان اينكه در روزهاي تعطيل ترددها به خارج و داخل شهرهاي بزرگ بيشتر مي‌شود، گفت: يكي ديگر از كاربردهاي اين موقعيت‌ياب استفاده به عنوان سيستم هدايت و مسيريابي است تا بتوان مسافران را به مسيرهاي كم تردد هدايت كرد.

 

چاووشيان درباره چگونگي كاركرد اين سامانه تصريح كرد: در سيستم GPS براي موقعيت يابي از يكسري ماهواره‌ها به عنوان فرستنده استفاده مي‌شود و به همين دليل ارتباط يك طرفه است اما در اين سيستم از تعداد بسياري ايستگاه راديويي استفاده مي‌شود كه اطلاعات خود را در شعاع محدودي منتشر كرده و با استفاده از آنها گيرنده‌هايي كه در آن موقعيت قرار مي‌گيرند، مي‌توانند اطلاعات را استخراج كرده و با توجه به الگوريتم‌هاي پردازش در گيرنده‌ها مي‌تواند اطلاعات مربوط به موقعيت‌يابي و مسيريابي را براي كاربر مشخص كند.

 

اين محقق پارك علم و فناوري كرمان در پايان با بيان اينكه در كاربردهاي ترافيكي و نظارت جاده‌يي نيازي به تعيين دقيق موقعيت خودرو نيست، اظهار كرد: اين موقعيت‌ياب مي‌تواند با دريافت و ارسال اطلاعات موقعيت هاي مختلف را تا شعاع 50 متري تشخيص مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 17 اسفند 1389  3:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها